• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-9691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

تولید بیش از ۳۵۰۰ تن ماهی‌های سردآبی در کردستان

مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد: پیش بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۳۵۰۰   تن ماهی‌های سردآبی در کردستان تولید شود.

رحمان میرزایی در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به خوشبختانه پرورش آبزیان در استان کردستان از رونق اقتصادی و اشتغالی خوبی برخوردار است، اظهار کرد: در راستای گسترش پرورش ماهی در استان مجتمع‌های سیروان، پالنگان و قمچقای بیجار و مزارعی دیگر در پایاب سدها فعال شده اند.

وی افزود: در حال حاضر در سطع استان   شش   تعاونی صیادی با   ۴۸۰   نفر صیاد مشغول فعالیت هستند که در نیمه دوم سال عملیات صید و استحصال ماهی را در منابع ابی انجام می‌دهند .

مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان قزل الا و رنگین کمان را عمده‌ترین ماهی سرد ابی تولیدی در استان دانست و افزود: ظرفیت تولید مراکز و تکثیر بچه ماهی سردآبی بیش از   ۱۹   میلیون در سال است.

وی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری بالغ بر ۳۵۰۰   تن ماهی‌های سرد ابی تولید در استان تولید شود، تصریح کرد: خوشبختانه با این میزان تولید می توان در بخش صادرات نیز ورود کرد.

وی با ذکر اینکه ماهی‌های گرم‌آبی از خانواده کپور ماهی نیز سالیانه توسط مجموعه شیلات جهاد کشاورزی استان در محل اعتبارات تملک دارایی متناسب با وضعیت تولید و نوع ماهی رهاسازی می‌شوند، خاطرنشان کرد: بهترین نوع این دسته از ماهی ها کپور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: