• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-8791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:

افزایش 40 مگاواتی پیک مصرف برق نسبت به سال گذشته در کردستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به افزایش 40 مگاواتی پیک مصرف برق در کردستان نسبت به سال گذشته، گفت: با تداوم روند کنونی مصرف برق، خاموشی‌های ناشی از کمبود انرژی حتمی است.

هیوا لهونیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان با بیان اینکه به علت افزایش دما طی روزهای اخیر در کردستان، میزان مصرف برق افزایش یافته است، اظهار کرد: برای جلوگیری از تحمیل آسیب به شبکه ناچار به اعمال خاموشی در سطح استان هستیم.

وی با اعلام اینکه پیک مصرف برق در کردستان نسبت به سال گذشته حدود 40 مگاوات افزایش داشته است، افزود: با توجه به کاهش بارش درسال گذشته و کمبود پنج هزار مگاواتی تولید انرژی برق در کشور، سهمیه 50 الی 80 مگاواتی مصرف برق به استان کردستان تکلیف شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، تصریح کرد: در صورت عدم تحقق این مقدار کاهش، به ناچار از سوی دیسپاچینگ کشوری فرمان قطع برق به میزان یاد شده صادر خواهد شد .

وی تأکید بر اینکه انتظار می‌رود شهروندان با رفتاری مسئولانه لامپ‌های اضافی و غیر لازم را خاموش کنند، خاطرنشان کرد: از شهروندان خواستاریم هنگام استفاده از لوازم سرمایشی در روز از استفاده لوازم پرمصرف دیگر خودداری و یا استفاده از وسایل پر مصرف را به ساعات دیگر شبانه روز موکول کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: