• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-8591-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

انتقاد معاون اقتصادى استاندار كردستان از عملکرد بانک‌ها در جذب تسهیلات اشتغال زا

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندارى كردستان گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در جذب تسهیلات فراگیر و اشتغال پایدار روستایی قابل دفاع نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین فیروزی در نشست با جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های سقز، اظهار کرد: این اعتبارات باید به موقع جذب شود و همه بانک‌های عامل و دستگاه‌های متولی باید در این راستا با سرعت بیشتری کار کنند.

وی افزود: عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه ثبت طرح در سامانه کارا هم قابل قبول نیست هر چند باید هرچه زودتر طرح های ثبت شده تعیین‌تکلیف شوند.

فیروزی با اشاره به اینکه 50 درصد از مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به بانک‌ها و تأمین منابع مالی برای ادامه فعالیتشان است، عنوان کرد: بانک‌ها نقش مهم و اساسی در رفع مشکلات حوزه تولید دارند.

وی عنوان کرد: سهم استان کردستان از طرح اشتغال پایدار روستایی ۱۳۰ میلیارد تومان است که انتظار داریم برای جذب این اعتبارات، بانک‌های عامل طرح‌های معرفی شده را در کمترین زمان مورد بررسی و به آن طرح‌ها تسهیلات پرداخت کنند.

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندارى كردستان افزود: مهمترین مسئله برای ما ایجاد اشتغال و توسعه تولید در استان است، بنابراین مدیران هم باید از این دیدگاه به اشتغال پایدار روستایی نگاه کنند.

وی در ادامه افزود: حمایت از بخش صنعت برای پایداری اشتغال در شهرستان بسیار ضروری است، بنابراین باید از همه ظرفیت‌ها برای پایداری صنعت در سقز نهایت تلاش انجام دهیم.

وی اضافه کرد: حذف رویه‌ سخت‌گیرانه که ضد تولید و اشتغال است باید به صورت جدی از سوی بانک‌ها مورد توجه قرار گیرید تا شاهد رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در شهرستان سقز  باشیم.

فیروزی با اشاره به نقش تأثیرگذار رسانه‌ها در جذب سرمایه‌گذار و معرفی توانمندی‌های استان، عنوان کرد: مسئولان به کمک اصحاب رسانه می‌توانند چند هزار شغل پایدار در شهرستان ایجاد و به مرحله اجرا برسانند.

سرپرست فرمانداری سقز هم اشتغال را وظیفه‌ای ملی عنوان و تصریح کرد: اتاق جنگ آمریکا در وزارت خزانه داری آن مستقر شده است و این کشور با مردم ایران اسلامی وارد یک جنگ تمام عیار شده است.

کامیل کریمیان خواستار تسریع و تسهیل در پرداخت اعتیارات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در شهرستان سقز شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: