• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-8491-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

سالانه چه مقدار آب در کردستان هدر می‌رود؟

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: وجود انشعابات غیرمجاز در سه شهر سنندج، بانه و مریوان، به تنهایی موجب هدررفت آب به میزان چهار میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمکعب آب در سال می‌شود.

محمد فرهاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه انشعابات غیرمجاز یکی از مشکلات اصلی هدر رفت آب است، اظهار کرد: از پیامدهای ناشی از نصب انشعابات غیرمجاز، اخلال در مدیریت توزیع، تخریب شبکه آبرسانی، احتمال ایجاد آلودگی و نشت آن به شبکه در هنگام نصب انشعاب، افزایش حوادث شبکه به علت استفاده از اتصالات و لوله‌های غیراستاندارد و افت فشار و در نتیجه نارضایتی مردم است.

وی با اشاره به انشعابات غیرمجاز در سه شهر استان از وجود پنج هزار انشعاب غیرمجاز در شهر سنندج خبر داد و گفت: این مسئله موجب هدررفت آب به میزان سالیانه بیش از یک میلیون و ۸۶۰ هزار مترمکعب آب می شود.

معاون بهره برداری شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: همچنین وجود چهار هزار و ۳۰۰ انشعاب غیرمجاز در شهر مریوان و ۵۰۰ انشعاب غیرمجاز در بانه، منجر به هدررفت آب به میزان ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار مترمکعب آب در مریوان و ۱۸۰ هزار مترمکعب آب در بانه در طول سال می شود که این مسائل موجب می‌شوند چرخه اقتصادی شرکت‌های آب و فاضلاب زیان ده باشند.

فرهاد با بیان اینکه ۶۹۰ هکتار از مساحت شهر سنندج معادل ۱۶.۳ درصد مساحت کل شهر، حاشیه نشین و استفاده کننده از انشعاب غیرمجاز هستند، خاطرنشان کرد: این آمار در مریوان ۵۸۵ هکتار معادل ۷۲ درصد و در شهر بانه ۴۳۳ هکتار معادل ۴۹ درصد مساحت کل شهر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: