• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7991-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع دستی رونق می گیرد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان گفت: اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع دستی رونق می گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، کمال حسینی در جلسه بررسی وضعیت طرح های صنایع دستی و گردشگری متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اشاره به تاکید استاندار بر لزوم جذب حداکثری اعتبارات حوزه اشتغال روستایی، اظهار کرد: مناطق مرزی با کارمزد 4 درصد و مناطق روستایی با 6 درصد می توانند از این اعتبارات استفاده کنند .

وی به 400 میلیارد ریال اعتبار حوزه گردشگری و صنایع دستی در این بخش اشاره کرد و افزود: تاکنون درصد کمی از این میزان پرداخت شده است و لازم است همراهی بیشتری با متقاضیان از سوی ادارات و بانک ها صورت بگیرد .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان عنوان کرد: توسعه زیرساخت های گردشگری و نیز ایجاد مشوق ها برای هنرمندان حوزه صنایع دستی می تواند سبب توسعه بیش از پیش اشتغالزایی در کردستان شود و در این خصوص مدیران ارشد استان از سرمایه گذاران حوزه میراث فرهنگی استقبال می کنند .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان خاطرنشان کرد: بانک ها در سریع ترین زمان ممکن با بررسی پرونده های ارسالی فرصت رفع مشکل را برای ادارات و متقاضیان دریافت تسهیلات فراهم کنند .

در این جلسه مدیران 4 بانک عامل پرداخت تسهیلات حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز آخرین وضعیت پرداخت وام ها و نیز چالش ها و مشکلات پرونده متقاضیان را مطرح کردند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: