• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7691-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کردستان؛

تخلف مالی صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی کردستان را تأیید می‌کنم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کردستان گفت:  تخلف مالی صورت گرفته محرز شده و از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان طی چند روز اخیر پیامی مبنی بر اینکه «مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دستگیر شد» در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که ذیل آن از جانب معاون دادستان مرکز استان کردستان اعلام شده بود: «مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دستگیر شده و پرونده وی در دادسرای عمومی و انقلاب سنندج در حال رسیدگی است».

سیامک واحدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: تخلف مالی صورت گرفته محرز شده و از طریق مراجع قضایی در دست پیگرد است.

وی در پاسخ به اینکه چرا فضایی امن برای بروز چنین تخلفی فراهم بوده است، گفت: به محض اینکه فرد خاطی اقدام به انجام تخلف کرده بود، این موضوع توسط مجموعه دانشگاه بالاخص حراست کشف و با همکاری اداره اطلاعات استان کردستان تلاش شد تا جوی فراهم شود که اگر اشخاص دیگری نیز در این پروسه نقش دارند، شناسایی شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ذکر اینکه پس از رصد و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که تنها یک فرد در این امر دست داشته است، گفت:  به صراحت اعلام می‌کنم که دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تخلف مالی صورت گرفته توسط یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کردستان آگاه بوده و با همکاری حراست و سازمان اطلاعات پرونده ردیابی و متهم شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با اعلام اینکه  خوشبختانه تلاش شد که حتی یک ریال از پول کشف شده تلاش شد از بین نرود، گفت:  هم اکنون اصل و سود این پول در اموال دانشگاه علوم پزشکی کردستان موجود است و پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب سنندج در حال رسیدگی است و تحقیقات کماکان ادامه دارد.

واحدی در پایان در خصوص کم و کیف این تخلف مالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا به این درجه می توانند نسبت به ارائه اطلاعات همکاری کرده و باقی اطلاعات تکمیلی تخلف مالی باید از جانب مراجع قضایی پیگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: