• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-7591-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

با مشارکت بنیاد برکت؛

4 مدرسه جدید در مناطق حاشیه شهر سنندج احداث می‌شود

چهار مدرسه جدید در مناطق حاشیه شهر سنندج ساخته می‌شود که امروز به صورت نمادین کلنگ احداث 2 مدرسه از آنها به زمین زده شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، با حضور احسن علوی، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران، مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرماندار سنندج و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ احداث چهار مدرسه جدید امروز شنبه(16 تیر) در مناطق حاشیه شهر سنندج به زمین زده شد .

این مدارس شامل دو مدرسه 9 و 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری نایسر، یک مدرسه 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری حسن آباد و یک مدرسه شش کلاسه کودکان استثنایی در خیابان 17 شهریور بود که با مشارکت بنیاد برکت و سازمان عمران و بهسازی شهری ساخته می‌شوند .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج در آیین کلنگ زنی مدرسه کودکان استثنایی خیابان 17 شهریور سنندج اظهار کرد: این مدرسه اولین هنرستان کودکان استثنایی نوآوران، ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه است که در استان ساخته می شود.

محمدسعید کنعانی افزود: با تکمیل این پروژه، حدود 60 دانش آموز استثنایی در دوره پیش حرفه ای و حرفه ای در این مدرسه پذیرش خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: یک دانش آموز استثنایی شش برابر یک دانش آموز عادی تخصیص نیرو می خواهد به همین دلیل حدود 400 الی 500 نفر نیرو برای این دانش آموزان لازم است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج خاطرنشان کرد: همچنین یک مدرسه 18 کلاسه هم در فضای مدرسه قدیم عصمت در ناحیه منفصل شهری حسن آباد ساخته می شود که در جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان این منطقه بسیار موثر خواهد بود.

وی یادآور شد: احداث زمین چمن مصنوعی برای دانش آموزان خیابان 17 شهریور و احداث مدرسه 18 کلاسه سروش هم از دیگر اقداماتی است که در حال انجام است.

نماینده مردم سنندج هم در آیین کلنگ زنی مدرسه کودکان استثنایی سنندج اظهار کرد: برای رسیدن به استقلال سیاسی به استقلال اقتصادی نیاز داریم که پیش نیاز آن استقلال فرهنگی است.

احسن علوی با اشاره به اینکه استقلال فرهنگی با پرداختن به امور دانش آموزان و احداث مدرسه حاصل می شود، تصریح کرد: کشورهایی که استقلال فرهنگی دارند از نظام آموزشی مقتدری برخوردار هستند.

وی در ادامه به مشکلات معیشتی معلمان اشاره و عنوان کرد: معلمان ما نباید دغدغه تامین معیشت داشته باشند و این تلنگری برای مسئولان ماست که به فکر تامین معیشت معلمان باید باشند.

علوی، آموزش و پرورش را پایه و اساس توسعه دانست و تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته از نظام آموزشی خوبی برخوردارند و زیرساخت‌های آن هم فراهم است.

کلنگ زنی احداث 2 مدرسه در نایسر

در ادامه همچنین کلنگ احداث دو مدرسه 9 و 18 کلاسه در نایسر سنندج به زمین زده شد که مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در آیین کلنگ زنی مدرسه 9 کلاسه نایسر اظهار کرد: ناحیه منفصل شهری نایسر دارای مشکلات عدیده ای از جمله کمبود فضای آموزشی است.

فواد حسینی افزود: در این منطقه در هفت ساختمان آموزشی بالغ بر 14 مدرسه به صورت دو شیفته دایر شده که شش هزار دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به تردد چهار هزار نفر دانش آموز نایسری به داخل شهر سنندج، اعلام کرد: خوشبختانه با پیگیری های آقای علوی نماینده سنندج، دو مدرسه 18 کلاسه و 9 کلاسه با مشارکت بنیاد برکت و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران در نایسر ساخته می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج خاطرنشان کرد: در حال بیش از 60 کلاس درس در نایسر نیاز داریم که با کلنگ زنی و احداث مدارس امروز مشکل 36 کلاس حل شده اما حداقل به 30 کلاس دیگر نیاز خواهیم داشت.

وی در پایان از راه اندازی هنرستان فنی از اول مهرماه سال جاری در نایسر و پذیرش دانش آموزان این منطقه در رشته‌های مختلف تحصیلی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با احداث این مدارس بخشی از مشکلات آموزشی منطقه نایسر حل شود.

علوی، نماینده سنندج هم در آیین کلنگ زنی مدرسه 9 کلاسه نایسر اظهار کرد: دو مدرسه در راستای کاهش مشکلات فضای آموزشی در این منطقه ساخته می شود که سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران و بهسازی شهری در احداث آنها مشارکت داشته اند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران همچنین به احداث یک مجتمع فرهنگی و ورزشی در نایسر اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه اعتبارات این پروژه تامین شده و امیدواریم که تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی در ادامه وعده احداث یک مدرسه 12 کلاسه دیگر را هم در نایسر داد و تصریح کرد: خوشبختانه اعتبارات خوبی هم برای معابر این منطقه تخصیص یافته و کارهای خوبی تاکنون انجام شده است.

در ادامه از مجتمع فرهنگی و ورزشی نایسر هم بازدید به عمل آمد که این پروژه از اول اردیبهشت ماه سال جاری شروع شده و با تخصیص 2 میلیارد و 300 میلیون تومان دارای 35 درصد پیشرفت فیزیکی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: