• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-1292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

«مدیران ناکارآمد» داد آقای نماینده را درآورد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: بخشی از شرایط و وضعیت کنونی حاکم بر کشور به دلیل حضور مدیران ناکارآمد و ناتوانی است که آیه یأس و ناامید را در جامعه ترویج می‌دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سیدمهدی فرشادان امروز در نماز جمعه سنندج با اشاره به اینکه وضعیت کنونی اقتصادی کشور مناسب نیست، اظهار کرد: شرایط گرانی که بر اقتصاد حاکم شده، وضعیت معیشتی بدی را پیش روی مردم قرار داده است.

وی افزود: بخشی از شرایط به وجود آمده ناشی از خود تحریمی و استقبال از تحریم‌هاست.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی باید از تولیدکنندگان حمایت کرد، گفت: در مجلس شورای اسلامی 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد شغل در روستاها به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرها نیز طرح جامع مشاغل خانگی تصویب شده است، ادامه داد: به همین خاطر یک‌هزار میلیارد تومان پول در استان کردستان برای ایجاد اشتغال تأمین شده است.

فرشادان با ذکر اینکه اگر این میزان اعتبار در کردستان جذب نشود، به سایر استان‌ها تخصیص می‌یابد، گفت: باید توجه داشت که این بودجه به استان اختصاص داده شده است تا برای جوانان هزینه و برای آنان شغل ایجاد شود.

وی تصریح کرد: با وجود فراهم شدن این بستر متأسفانه وضعیت به‌گونه‌ای شده است که کماکان شاهد هستیم جوانی که می‌خواهد یک وام را دریافت کند، در بروکراسی اداری گرفتار می‌شود.

«ببخشید مردم که نتوانستم کاری بکنم» دردی از مردم را دوا نمی‌کند

وی با اشاره به اینکه سند توسعه استان پیگیری شده، گفت: متأسفانه این سند در مرحله مدیران استانی مسکوت مانده و این قصور بارها با ارائه اسناد اطلاع‌رسانی شده است.

فرشادان بابیان اینکه متأسفانه مدیران استانی در پرداخت یک تسهیلات ساده ناتوان هستند، افزود: مدیران آگاه باشند درجایی که خدمت به مردم و ارائه خدمات با کوتاهی صورت گیرد، از طریق قانون برخورد خواهد شد.

نماینده مردم سنندج با ذکر اینکه «ببخشید مردم که نتوانستم کاری بکنم» استاندار قبلی کردستان دردی را از مردم دوا نمی‌کند، گفت: باید با مدیران ناتوان برخورد و آنان را از چرخه مدیریتی خارج کرد.

وی بابیان اینکه مردم گرفتار کم‌کاری برخی مدیران هستند، اظهار کرد: باید با مدیران خاطی برخورد قانونی کرد.

مشکلات بانکی کردستان تافته جدا بافته شده است

فرشادان با انتقاد تند از سیستم بانکی کردستان، اظهار کرد: امروزه شاهد هستیم که مشکلات بانکی کردستان تافته جدا بافته شده است.

وی به بانک‌ها نسبت به وضعیت موجود هشدار داد و گفت: به بانک‌ها هشدار داده می‌شود که در صورت عدم پرداخت اصولی تسهیلات، از طریق قانون با آنان برخورد می‌شود.

جاده‌های کردستان قصاب‌خانه و قتلگاه است

فرشادان در ادامه سخنان خود بابیان اینکه در خصوص راهداری بیشترین ظلم به کردستان وارد می‌شود گفت: بارها در صحن علنی مجلس نسبت به این موضوع که جاده‌های کردستان به قتلگاه و قصاب‌خانه تبدیل‌شده است، تذکر داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی جوی مبنی بر وجود اختلاف در بین نمایندگان کردستان حاکم شده است، گفت: اختلاف سلیقه امری بدیهی است که باید در راستای خدمت‌رسانی ضمن پرداخت به این اختلافات سلیقه‌، با وحدت و انسجام پیش رفت.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: تلاش می‌شود تا یک کرسی نمایندگی دیگر به استان اختصاص یابد تا از این طریق بتوان دریچه‌ای دیگر را در راستای توسعه و جذب مطالبات برحق استان فراهم ساخت.

پول گندم‌کاران به موقع پرداخت شود

فرشادان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به پرداخت به موقع پول گندم‌کاران، گفت: مدیران و مسئولان بخش کشاورزی مواظب باشند که پرداخت پول گندم‌کاران با مشکل روبرو نشود و در اسرع وقت پرداخت شود.

وی با ذکر اینکه کشاورزی استان نیازمند نگاه ویژه است، تصریح کرد: کشاورزی استان بدون وجود صنایع تبدیلی، گلخانه‌های ویژه و سردخانه و ... لنگ خواهد زد.

برای سرمایه‌گذاران باید فرش قرمز پهن کرد

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود ضمن انتقاد از برخورد برخی مسئولین و مردم با سرمایه‌گذاران، گفت: باید از سرمایه‌گذارانی که سرمایه خود را به استان کردستان می‌آورند با روی خوش استقبال کرد.

وی افزود: در برخی موارد به جای اینکه شاهد این باشیم که برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن شود، متأسفانه نه تنها شاهد برخورد خوب با سرمایه‌گذاران نیستیم بلکه در کمال ناباوری می‌بینیم که سرمایه‌گذار فراری داده می‌شود.

فرشادان در پایان با تذکر اینکه مدیران در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند، یادآور شد: طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی، فقر و اعتیاد جوانان مسائلی است که گریبان‌گیر مدیران خواهد شد، فلذا باید نسبت به این موضوعات پاسخگو باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: