• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2894-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و صنایع دستی حمایت می‌شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، رونق بازارفروش صنایع دستی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را از اولویت‌های میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محسن علوی شامگاه پنج شنبه (14تیر) در جلسه بررسی وضعیت طرح های صنایع دستی و گردشگری متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی که در دفتر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و صنایع دستی از اولویت‌های کاری ما در امسال خواهد بود .

وی افزود: با توجه به اندک زمان باقی مانده برای معرفی طرح‌ها برای دریافت تسهیلات لازم است با هماهنگی بانک‌ها پرونده‌ها رفع اشکال شده و زمینه جذب حداکثری تسهیلات فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با بیان اینکه سهم حوزه گردشگری و صنایع دستی 430 میلیارد ریال است، گفت: یک و نیم برابر این میزان طرح به بانک‌ها معرفی شده که عمده‌ترین طرح‌ها در حوزه صنایع دستی است .

وی تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری و رونق بازار فروش صنایع دستی و در کنار آن ایجاد مشوق برای سرمایه‌گذاران می‌تواند در تسریع توسعه اشتغال روستایی کردستان کمک نماید .

رونق بوم گردی در روستاها در اولویت کاری است

حمید اسکندری، معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان نیز در این جلسه با تأکید بر توسعه اشتغال روستایی، رونق اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی را از عمده طرح‌های در اولویت حوزه گردشگری روستایی عنوان کرد .

وی به همکاری اداره کل میراث فرهنگی در تکمیل طرح‌های توجیهی متقاضیان دریافت تسهیلات اشاره کرد و بیان داشت: کمک به رفع مشکل وثایق بانکی با تعامل با رؤسای بانک‌ها و بازنگری فرم‌های متقاضیان دریافت وام اشتغال‌زایی نیز با همکاری کارشناسان حوزه گردشگری انجام گرفته است .

اسکندری خاطرنشان کرد: تلاش همه ما جذب تمامی اعتبارات ابلاغی در بخش گردشگری است و در این خصوص تعامل بانک‌های کردستان با سرمایه گذاران ضروری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: