• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

تا به امروز؛

خرید 15هزار تن گندم و 1200 تن کلزا در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اعلام گرد: از زمان آغاز خرید تضمینی گندم و کلزا امسال تا به امروز نزدیک به 15هزار تن گندم و یک هزار و 200 تن کلزا خریداری شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان خالد جعفری در جلسه شورای هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: تمهیدات لازم در خصوص صدور رسید و ثبت اطلاعات کشاورزان کردستان برای تحویل به بانک کشاورزی لحاظ شده است.

وی افزود: در راستای جلوگیری از سیطره دلالان و سودجویان، کشاورزان گندم تولیدی خود را صرفاً به مراکز خرید مورد تأیید تحویل دهند تا درآمد حاصله مستقیم به حساب آنان واریز شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مشکلاتی هم‌چون قطعی برق  و  اینترنت مانعی در انجام خرید تضمینی گندم ایجاد نخواهد کرد، گفت: در صورت ثبت اطلاعات بلافاصله فایل ثبت شده برای واریز 50 درصد وجه خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان در اختیار بانک کشاورزی قرار می گیرد .

وی با اعلام اینکه از زمان آغاز خرید تضمینی گندم و کلزا امسال تا به امروز نزدیک به 15هزار تن گندم و یک هزار و 200 تن کلزا خریداری شده است، تصریح کرد: سال گذشته در این زمان 351 تن گندم خریداری شد اما در سال جاری از زمان آغاز خرید تضمینی گندم 15هزار تن با ثبت  55 درصد به رشد قابل توجهی رسیده است .

جعفری با ذکر اینکه مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها باید با سرعت بخشیدن به ثبت اطلاعات گندم و کلزا خریداری شده نسبت به ارائه فلاپی اطلاعات به بانک در کمترین زمان ممکن اقدام نمایند، خاطرنشان کرد: در مجموع کشور تا امروز چهار میلیون و 100هزارتن گندم خریداری شده است که از این میزان خوزستان با یک میلیون و 200هزار تن بیشترین خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده است استان گلستان با 850هزار تن و استان فارس با 520 هزار تن رتبه دوم و سوم را دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: