• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-1597-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار بیجار:

اعضای کارگروه پیشگیری از وقوع جرم باید همدل و همراه باشند

فرماندار بیجار گفت: اعضای کارگروه پیشگیری از وقوع جرم باید همدل و همراه باشند .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، علی اکبر ورمقانی در کارگروه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان بیجار گفت: اعضای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان باید همدل و همراه باشند و تنها از قوه قضاییه انتظار نداشته باشیم .

وی ادامه داد: هزینه های پیشگیری خیلی کمتر از درمان است و باید در این شورا بیس را بر پیشگیری قرار دهیم تا بتوانیم موفق عمل کنیم .

فرماندار شهرستان بیجار بیان کرد: در بحث حفاظت از اراضی، دو مقوله مهم داریم که بحث آب و خاک است و برای هر کدام راهکار قانونی دیده شده است .

وی در تکمیل سخنان خود گفت: ما نباید خیلی از دستگاه های متولی در این باره انتظار داشته باشیم و آب و خاک باید برای همه ما مهم باشد چرا که ایران از اندک کشور هایی است که از آب و خاک ارزشمند بهره می برد، لذا حراست و حفاظت این این دو منبع بر همه ما مسئولیت شرعی دارد .
فرماندار بیجار ادامه داد: در بحث حفاظت از اراضی همه ما باید دست به دست هم دهیم اما وظیفه دستگاه های مربوطه در حفاظت از اراضی مهم تر است .

وی در مورد جانمایی صنوف آلاینده بیجار گفت: با تیم های کارشناسی چند روز در پی پیدا کردن نقطه مناسبی برای جانمایی صنوف آلاینده بودیم، که متاسفانه در هر مراجعه و انتخاب محل به زمین هایی بر خورد می کردیم که  مالکیت آن ها وقفی، منابع ملی، منابع طبیعی و... بود که متاسفانه کار خدمت رسانی را سخت کرده است و از ادارات می‌خواهیم در این زمینه ها همکاری بکنند .
علی اکبر ورمقانی در خصوص وضعیت راه های شهرستان بیجار خاطر نشان کرد: بخشی از تصادفات به خطا های انسانی بر می‌گردد که در این رابطه دولت نمی تواند کاری بکند و به آموزش شهروندان مربوط می شود، اما در بخشی از تصادفات که دلیل آن پیچ های خطرناک و نقاط حادثه خیز در راه ها است باید در بحث اجرایی به جد به این مباحث بپردازند .

وی یادآور شد: در بحث کمربندی چنگیز قلعه میلیارد ها تومان هزینه صرف شده است و برای استفاده از آن باید همان کاری که در ایچی سقز صورت گرفت در چنگیز قلعه بیجار هم انجام شود و با کمترین هزینه و احداث یک دوربرگردان می‌توانیم از خطرات کم کنیم و این کمربندی را به بهره برداری برسانیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: