• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

به جای مقابله با بدحجابی، فرهنگ حجاب و عفاف را ترویج دهیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: به جای اینکه به فکر مقابله با بدحجابی باشیم باید حجاب و عفاف را در جامعه ترویج دهیم و مردم نیز باید یاد بگیرند که از خوبی‌ها دفاع کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی، در کمیته تخصصی عفاف و حجاب که با حضور دستگاه‌های فرهنگی استان در سالن کوثر تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: حجاب و عفاف از ضروریات دین و از مسلمات اجتناب ناپذیر دین و اسلام است و عدم رعایت حجاب از منکرات و خلاف اسلام به شمار می‌رود .

وی با اشاره به اینکه هر مسلمانی باید حجاب را بپذیرد و به آن اعتقاد داشته باشد، افزود: ما باید مانند همه ارزش‌های دیگر اسلامی حجاب را نیز تبلیغ کنیم و خوش‌بینانه با این قضیه برخورد کنیم .

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: حجاب امنیت اخلاقی را در جامعه فراهم می‌کند و همه ما موظف به پاسداری از امنیت اخلاقی در جامعه خود هستیم .

وی بیان کرد: امروزه متاسفانه حجاب به پدیده‌ای سیاسی و دستمایه‌ای برای اعتراض معاندین و دشمنان ما تبدیل شده و کسانی که با حجاب مخالفت می‌کنند براساس عقیده نیست بلکه از بُعد سیاسی است که برای بیان مطالبات خود از این ابزار بهره می‌برند .

حجت‌الاسلام کرمی اعلام کرد: راه‌انداختن چهارشنبه سفید توسط برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب بیانگر این ادعاست که مخالفان با نگاه حجاب سیاسی به این مسئله نگاه می‌کنند .

وی ادامه داد: نباید اجازه داد که حجاب مورد سوء‌استفاده قرار گیرد چرا که دشمن حتی در فضای مجازی نیز به دنبال تبلیغ بی‌حجابی و بدحجابی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان استفاده از واژه‌ای همچون «مقابله» برای برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی را نادرست دانست و یادآور شد: به جای اینکه به فکر مقابله باشیم باید حجاب و عفاف را در جامعه ترویج دهیم و مردم نیز باید یاد بگیرند که از خوبی‌ها دفاع کنند .

یادآور می‌شود؛ نماینده هر کدام از ادارات نظرات و برنامه‌های خود را در خصوص ۲۱ تیر ماه روز ملی حجاب و عفاف اعلام کردند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: