• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان:

41 درصد آب کردستان از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اعلام اینکه سالانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب شرب توسط شرکت آب و فاضلاب استان کردستان تولید و در شبکه توزیع می شود، گفت: 41 درصد آب کردستان از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

محمدحسین محمدی در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۱۶۱ هزار نفر در مناطق شهرنشین استان کردستان سکونت دارند، اظهار کرد: ۱۰۰ درصد این جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

وی افزود: سالانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب شرب توسط شرکت آب و فاضلاب استان کردستان تولید و در شبکه توزیع می‌شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با بیان اینکه در سال 96 حجم آب تولیدی در شهرهای استان ۱۱۱ میلیون و ۶۷۰ هزار مترمکعب بود، گفت: در سال گذشته بیش از ۵۳ کیلومتر عملیات توسعه و بیش از ۱۷ کیلومتر عملیات اصلاح شبکه توزیع و خط انتقال آب توسط شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان در شهرهای مختلف استان اجرا شد.

وی با اعلام اینکه تعداد کل انشعابات موجود در بخش آب ۳۵۱ هزار و ۵۰۰  فقره است، تصریح کرد: از این تعداد ۱۵ هزار و ۵۰۰ فقره در سال گذشته به مشترکان واگذار شد.

محمدی با ذکر اینکه بخشی از منابع تأمین آب شهرهای استان محل منابع زیرزمینی به میزان ۴۱ درصد تأمین می شود، خاطرنشان کرد: این میزان شامل ۱۲۲ حلقه چاه، ۱۳ دهنه چشمه و یک رشته قنات است.

وی ادامه داد: بخش دیگر منابع تأمین آب شهرهای استان از محل منابع سطحی به میزان ۵۹ درصد و از شش واحد سد شامل سدهای قشلاق، بوکان، چراغ ویس، بانه، عباس آباد و گاوشان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه هزینه تمام شده برای هر مترمعکب آب در کردستان ۱۵۰۰ تومان است، گفت: در مقابل به ازای هر مترمکعب تنها ۴۰۰ تومان از مشترکان دریافت می شود.

وی در پایان بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب تأکید کرد و یادآور شد: آب سرمایه خود مردم است و شرکت آبفا به نمایندگی از آنها این سرمایه را در اختیارشان قرار می‌دهد، بر این اساس خود مردم باید در زمینه مصرف بهینه گام‌های اساسی و جدی‌تر بردارند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: