• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان:

25 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کردستان راه اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: تا پایان امسال 25 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کردستان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محسن علوی در نخستین جشنواره توت فرنگی استان کردستان که روز پنج شنبه(هفتم تیرماه) با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان در روستای گردشگری شیان از توابع شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز اولین جشنواره توت فرنگی استان در روستای گردشگری شیان برگزار شد که از 22 استان کشور هم در این جشنواره حضور به هم رسانده اند.

وی بحث گردشگری را یکی از شاخص‌های مهم برای توسعه جوامع دانست و گفت: گردشگری، صنعتی کاملا پاک است که روستاگردی یکی از مهمترین بخش های آن است و کمترین آسیب را به محیط زیست می رساند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان عنوان کرد: مردم در دنیای امروز به دنبال آرامش و آسایش روحی و روانی هستند که توسعه گردشگری روستایی و پناه بردن به روستاها برای رسیدن به این آرامش روحی، چند سالیست که در ایران فعال شده است.

وی به فعال شدن بحث بوم گردی در استان هم اشاره و ادامه داد: تاکنون در سه روستای استان اقامتگاه‌های بوم گردی فعال شده است که انتظار داریم تا پایان سال در 25 روستا فعال شود.

علوی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره محصولات کشاورزی در نقاط مختلف استان، تصریح کرد: جشنواره سیب زمینی در قروه، گندم در بیجار، گردو و انار در سروآباد و توت فرنگی در روستاهای سنندج از جمله پنج جشنواره ای هستند که در استان برگزار می شود.

وی در پایان از دهیاران خواست که برای روستای خود برنامه ریزی داشته باشند و هر هفته در یک روستا یک جشنواره برگزار شود تا شاهد توسعه گردشگری روستایی در استان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان هم در ادامه اظهار کرد: برگزاری جشنواره توت فرنگی باعث افزایش وحدت و همبستگی در میان مردم خواهد شد که باید قدردان این نعمت های بزرگ الهی باشیم.

حسین فیروزی، جشنواره توت فرنگی را جشن شکرگزاری از نعمات خداوند دانست و گفت: مردمان این منطقه به خوبی اقتصاد مقاومتی را در عمل ترجمه کرده اند و نمایش می دهند.

وی در پایان به همزیستی مردمان روستاها با طبیعت اشاره و خاطرنشان کرد: مردمان این منطقه تلاش می کنند که محیط زیست پایدار بماند بنابراین هم با محیط و هم با هم نوع خود مهربان هستند.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: