• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-793-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

افزایش 16 درصدی داوطلبان کردستانی در کنکور 97

دستیار نماینده تام‌الاختیار برگزاری آزمون‌های سراسری سازمان سنجش در دانشگاه کردستان گفت: در کنکور سراسری 97 تعداد 26 هزار و 316 داوطلب کردستانی در پنج گروه آزمایشی با هم رقابت می‌پردازند که این تعداد نسبت به سال قبل رشد 16 درصدی داشته است.

«شریف ترکاشوند» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان بابیان اینکه هفت حوزه امتحانی برای کنکور امسال در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: آزمون کنکور هم‌زمان با سراسر کشور در روزهای هفتم و هشتم تیرماه جاری در پنج گروه آزمایشی برگزار می‌شود.

وی افزود: در کنکور سراسری 97 تعداد 26 هزار و 316 داوطلب در پنج گروه آزمایشی با هم رقابت می‌پردازند که این تعداد نسبت به سال قبل رشد 16 درصدی داشته است.

دستیار نماینده تام‌الاختیار برگزاری آزمون‌های سراسری سازمان سنجش در دانشگاه کردستان با اعلام اینکه از این تعداد شرکت‌کننده، یک‌هزار و 794 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی هستند، گفت: تعداد 16 هزار و 194 داوطلب نیز در گروه علوم تجربی و چهار هزار و 206 داوطلب دیگر در گروه علم انسانی به رقابت خواهند پرداخت.

وی با ذکر این نکته که بیشترین آمار شرکت‌کنندگان کنکور امسال، داوطلبین گروه آزمایشی علوم تجربی است، تصریح کرد: یک هزار و 265 نفر نیز در گروه آزمایشی هنر و دو هزار و 857 نفر دیگر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجه شرکت دارند .

دستیار نماینده تام‌الاختیار برگزاری آزمون‌های سراسری سازمان سنجش در دانشگاه کردستان با بیان اینکه کارت ورود به جلسه آزمون کنکور سراسری سال 97 از روز یکشنبه سوم تا روز پنج‌شنبه هفتم تیر ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت است، خاطرنشان کرد: داوطلبین هنگام دریافت کارت ورود به جلسه سوابق تحصیلی خود، را بررسی و در صورت مغایرت، آن را اصلاح کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: