• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-693-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

در نشست هم‌اندیشی شرکت گاز کردستان با دانشگاه کردستان مطرح شد:

دانشگاه به مقوله انرژی ورود جدی و تأثیرگذار داشته باشد

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره اهمیت بهره‏‌گیری از تخصص‏های مختلف علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی و امکانات بالقوه و بالفعل دانشگاه در راستای رفع مشکلات و معضلات و توسعه منطقه‌ای و ملی، گفت:  دانشگاه به عنوان یک مرجع علمی باید تلاش کند تا به مقوله انرژی ورود جدی‌تر و تأثیرگذارتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، «فردین اخلاقیان‌طاب» امروز سه شنبه (5 تیر) در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد شرکت گاز کردستان با اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان که در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد:  به منظور عملیاتی كردن سیاست‌ها و اهداف معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در راستای دستیابی تعامل هر چه بیشتر دانشگاه با شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه انرژی و شناساندن توانمندی و قابلیت‌های این دانشگاه نشست‌های مشترکی با دستگاه‌های ذیصلاح برگزار شده است.

وی ضمن برشمردن توانمندی ‌ها و قابلیت‌های دانشگاه کردستان، افزود: انجام پژوهش‌­هاي علمي، کاربردي، توسعه­‌اي در زمينه شناخت موانع و مشکلات حوزه انرژی، انجام تعاملات محيطي با ساير مراکز، مؤسسات تحقيقاتي، سایر دانشگاه­‌ها و دستگاه‌­های اجرایی، حمایت از طرح‌های مرتبط با تقویت ارتباط بین دانشگاه و دستگاه‌های خدمت‌رسان، بررسي ارتباط تحصيلات دانشگاهي مطابق با نیازهای روز و ایجاد ارتباط تأثیرگذار از جمله مهمترین اهداف برگزاری نشست‌های مشترک دانشگاه است.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: با توجه به تغییر دیدگاه نسبت به حوزه پژوهش طی سالهای اخیر و تخصیص بودجه به مقوله پژوهش و تحقیقات کاربردی، این الزام را برای دانشگاه ایجاد می کند که به عنوان یک مرجع علمی در حوزه‌های انرژی ورود جدی تر و تأثیرگذارتری داشته باشد.

اخلاقیان‌طاب  با ذکر اینکه باید طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌ها به سمت و سوی طرح‌های کاربردی سوق داده شوند، تصریح کرد: الویت‌های پژوهشی بر اساس نیازسنجی صورت گرفته و گسترش تعاملات با حذف تعارفات و تشریفات پیگیری شود.

وی با بیان اینکه کارگروه شورای پژوهشی استان که دبیر آن دانشگاه کردستان است، در مراحل پایانی انسجام‌بخشی است، خاطرنشان کرد: بودجه این کارگروه صرف پژوهش در راستای رفع نیازهای دستگاه‌های اجرای و توسعه استان هزینه خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه  دو مجموعه دارای ظرفیت‌ها خوب کمی و کیفی در مباحث نیروی انسانی و تحقیقاتی و علمی است، یادآور شد: امید است با همفکری و همکاری متقابل پژوهشگران شرکت گاز استان کردستان و محققان دانشگاه کردستان، به زودی شاهد نتایج ارزشمندی در زمینه انرژی استان باشیم


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: