• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-894-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

تشکیل انجمن هنری دف تاپایان تیرماه جاری در کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تشکیل انجمن هنری دف تا پایان تیرماه جاری در استان خبر داد و گفت: به حداقل رسیدن بخشی از دغدغه‌های هنرمندان دف‌‌نواز، انسجام فعالان این حوزه، رایزنی و اخذ راهنمایی در برگزاری جشنواره‌های مولودی‌خوانی و جلوگیری از موازی‌کاری از جمله اهدافی بوده که در راه‌اندازی انجمن هنری دف مورد انتظار است .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، نشست صمیمی جمعی از فعالان مولودی‌خوان و دف‌نواز کردستان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف نقد، بررسی و آسیب‌شناسی مسائل این حوزه امروز، پنجم تیرماه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد .

جلال قلعه‌شاخانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این نشست صمیمی که با حضور دبیر تخصصی و دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مولودی‌خوانی هه‌تاو برگزار شد، اظهار کرد: کردستان قطب مولودی‌خوانی کشور است .

وی با بیان اینکه هنرمندان بزرگ و صاحب نامی در حوزه مولودی‌خوانی در سراسر استان وجود دارد، افزود: هنرمندان با استفاده از ظرفیت هنر می‌توانند در راستای معرفی و توسعه توانمندی‌های خود گام بردارند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به برگزاری چهارمین جشنواره مولودی خوانی هه تاو همزمان با روزهای آخر تیر ماه جاری اشاره و بیان کرد: تاکید و خواسته ما در جشنواره هه تاو ضمن بسط فرهنگ وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، مطرح کردن فرهنگ ایرانی و اسلامی است که با توجه به ظرفیت و پتانسیل گروه‌های مولودی‌خوان و منقبت خوان در کشور است که امسال نیز شاهد برگزاری چهارمین دوره جشنواره هه‌تاو هستیم.

قلعه‌شاخانی، در پاسخ به دغدغه شرکت‌کنندگان در جشنواره هه‌تاو نسبت به ترکیب هیأت داوران بیان کرد: در این دوره از جشنواره تلاش شده از ترکیب داوران فرهیخته و فعالان حوزه مولودی‌خوانی بهره‌گیری شود تا کار داوری جشنواره به صورت تخصصی‌تر انجام شود .

وی از برگزاری جشنواره مولودی خوانی هه‌تاو به صورت رفاقتی در سنوات آتی خبر داد و بیان کرد: به دنبال ایجاد فضای رفاقتی و تبادل تجربه هنرمندان این حوزه هستیم و برگزاری جشنواره به صورت غیر رقابتی در سال‌های آتی مورد توجه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تشکیل انجمن هنری دف تا پایان تیرماه جاری در استان خبر داد و افزود: به حداقل رسیدن بخشی از دغدغه‌های هنرمندان دف‌‌نواز، انسجام فعالان این حوزه، رایزنی و اخذ راهنمایی در برگزاری جشنواره‌های مولودی‌خوانی و جلوگیری از موازی‌کاری از جمله اهدافی بوده که در راه‌اندازی انجمن هنری دف مورد انتظار است .

وی از گروه‌های مولودی خوان استان خواست با شرکت در این دوره از جشنواره بر کیفیت‌بخشی آثار بیفزایند .

یادآور می‌شود؛ در ابتدای این نشست سه ساعته هر کدام از فعالان حوزه مولودی‌خوانی و دف‌نوازی استان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: