• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1090-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان در بازدید از ایسنا؛

فراهم بودن زیرساخت‌های شهر هوشمند در کردستان/ از بستر زیرساخت‌های ایجاد شده به نفع اقتصاد استان استفاده شود

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان گفت : ما این آمادگی را داریم که شهر سنندج به عنوان یک شهر هوشمند در کشور شناخته شود چون زیرساخت‌های آن در استان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آزاد حکمت در بازدید از خبرگزاری ایسنای کردستان و با حضور در جمع خبرنگاران این رسانه اظهار کرد: مسئولان و مدیران باید به مردم و خبرنگاران پاسخگو باشند و مردم هم حق دارند که از عملکرد دستگاه های اجرایی مطلع باشند .

وی افزود: خبرنگاران نماینده افکار عمومی جامعه هستند و می‌توانند توقعات، انتظارات و حتی انتقادات را به ما منتقل کنند .

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان با بیان اینکه ما در عصر ارتباطات و تکنولوژی قرار داریم و مردم بدون ارتباطات و اطلاعات نمی توانند زندگی کنند، عنوان کرد: ما متناسب با این فضا استراتژی و برنامه‌هایی را طراحی کرده‌ایم تا حداکثر کارایی را در مجموعه خودمان داشته باشیم و توقعات و نیازهای مردم را رفع کنیم .

وی در ادامه به عملکرد این شرکت از سال 92 تاکنون اشاره و عنوان کرد: سال 92 بالغ بر 12 میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف مخابرات استان صورت گرفت که در سال 96 به بیش از 50 میلیارد تومان افزایش یافته است .

تمامی شهرستان‌های کردستان به ( G 4) متصل هستند

حکمت با تاکید بر اینکه در حال حاضر در تعدادی از شاخص های مخابراتی در لبه تکنولوژی دنیا قرار داریم، اعلام کرد: هم اکنون تمامی شهرستان های استان به نسل چهار موبایل( 4G ) متصل هستند و علاوه بر این چهار شهر سنندج، بانه، مریوان و سقز هم تحت پوشش نسل ( 4.5G ) هستند .

وی ادامه داد: تمامی 30 شهر استان حداقل به نسل سه موبایل مجهز هستند و برخی از نقاط گردشگری و اقتصادی استان را هم به پوشش نسل سه و چهار متصل کرده ایم .

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان با اشاره به اینکه در ایام عید نوروز هم سایت سیار( G 4) را آبیدر راه اندازی کردیم، ذکر کرد: شهر سنندج به دلیل وضعیت جغرافیایی و توپوگرافی تپه ماهوری که دارد نیازمند سایت‌های بیشتری برای آنتن دهی موبایل است .

وی در ادامه سخنان خود به گسترش و استفاده از تکنولوژی فیبر نوری اشاره و بیان کرد: از یک سال و نیم استارت این کار را در استان زدیم و سال گذشته حدود 22 هزار و 800 پورت ظرفیت سازی انجام داده ایم .

حکمت افزود: در حال حاضر حدود 30 هزار پورت در استان ظرفیت سازی شده که به صورت ویژه این ظرفیت سازی در بسیاری از مجتمع‌های تجاری و مسکونی بانه، مریوان و سنندج انجام شده است .

وجود 4500 کیلومتر شبکه فیبر نوری در کردستان

وی اعلام کرد: چهار هزار و 500 کیلومتر شبکه فیبرنوری شهری و روستایی در استان داریم و زیرساخت مناسبی در این زمینه فراهم شده است .

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که شهر سنندج به عنوان یک شهر هوشمند در کشور شناخته شود چون زیرساخت‌های آن در استان فراهم شده است .

وی گفت: از بستر زیرساخت‌هایی که ایجاد شده است باید به نفع توسعه و اقتصاد استان استفاده شود .

اتصال 467 روستای کردستان به اینترنت پرسرعت

حکمت در بخشی دیگر از سخنان خود ارتقای دیگر شاخص های این حوزه هم اشاره و تصریح کرد: در سال 92 فقط 9 روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل بود اما در حال حاضر 467 روستا به اینترنت پرسرعت متصل هستند .

وی ادامه داد: در سال 94 استارت کار تکنولوژی 4G را در استان زدیم که در حال حاضر دارای 353 سایت تکنولوژی 4G و 348 سایت تکنولوژی 3G در کل استان هستیم.

ضریب نفوذ تلفن همراه در کردستان 96.5 درصد است

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان اضافه کرد: در سال 92 ضریب نفوذ تلفن همراه در استان حدود 71 درصد بود که در حال حاضر به 96.5 درصد رسیده است .

وی همچنین تعداد مشترکان تلفن ثابت خانگی را در استان بالغ بر 535 هزار مشترک و تعداد مشترکان تلفن همراه را یک میلیون و 566 هزار نفر برشمرد .

حکمت اعلام کرد: در حال حاضر یک هزار و 502 روستای استان دارای تلفن خانگی بوده و 92 روستای فصلی یا خالی از سکنه هم فاقد ارتباط هستند .

905 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه هستند

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان عنوان کرد: 905 روستای استان تحت پوشش ارتباط تلفن همراه هستند و در برنامه داریم که تعدادی دیگر از روستاها را هم تحت پوشش قرار دهیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد مضرات نصب دکل های مخابراتی در مناطق مسکونی گفت: این دکل ها ضرری نداشته و برخلاف تصور عموم، اشعه آنها آسیب زا نیست.

حکمت همچنین به بحث سرقت کابل های مخابراتی هم اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری خوب نیروی انتظامی، در سال گذشته اکثر سارقان کابل های مخابراتی استان شناسایی و دستگیر شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: