• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-691-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

9 درصد گندم کشور در کردستان تولید می‌‎شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: ۹درصد از گندم تولیدی کشور در استان کردستان تولید می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان محمدفرید سپری امروز (شنبه2 تیر) در جلسه ستاد تغذیه گیاهی که در جهاد کشاورزی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: توزیع به موقع کود منجر به افزایش 30 درصد عملکرد تولید در سطح مزارع و باغات استان می‌شود.

وی افزود: پس از پایان پروسه برداشت و قبل از شروع فصل خزان برنامه‌های تدوین شده کودی در استان اجرایی می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تأکید بر ضرورت تغذیه گیاهی در مزارع و باغات، گفت: با توجه به تاخیر پرداخت بهاء گندم برای دسترسی کشاورزان به کود مصرفی، باید تدابیر لازم در این خصوص لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه به وسیله آموزش و ترویج در راستای استفاده به موقع تغذیه گیاهی در باغات می‌توان علاوه بر جبران کمبودهای مواد آلی خاک، تولید بیشتر محصولات کشاورزی را نیز به ارمغان آورد، خاطرنشان کرد: پایش مواد کودی در استان کردستان به شدت و جدیت هرچه بیشتر انجام می شود و این امر سبب حذف توزیع کننده‌گان غیرقانونی نیز می‌گردد .

سپری با اشاره به اینکه ۹درصد از گندم تولیدی کشور در استان کردستان تولید می شود، یادآور شد:  پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن انواع  کود مصرفی در راستای انجام تغذیه به موقع اراضی کشاورزی خریداری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: