• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-193-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

تخصص و مهارت سربازان وظیفه جدی گرفته شود

استواریکم ملاولی با تأکید بر اینکه حتی پیشرفته‌ترین تجهیزات هم بدون حضور یک نیروی انسانی کارآزموده بلااستفاده است، گفت: باید تلاش کرد تا سربازان را در جایی که با تخصص و رشته تحصیلی آنان مرتبط است به کار گماشت.

«رضا ملاولی» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان اظهار کرد: ارزش‌های انسانی هم‌چون ایثار، صبوری، جانفشانی، مسئولیت‌پذیری، زندگی در شرایط سخت و تعهد در زمان خدمت سربازی تقویت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سربازان ترجیحشان این است که در منطقه‌ای نزدیک به محل سکونت والدین خود، مدت خدمت سربازی‌شان را طی کنند، افزود: این یک خواسته طبیعی است، اما باید توجه داشت که نباید دستاوردهای سربازی که در جغرافیایی خارج از محل سکونت فرا گرفته می‌شود را انکار کرد.

استواریکم ملاولی با تأکید بر اینکه حتی پیشرفته‌ترین تجهیزات هم نیازمند حضور یک نیروی انسانی کارآزموده است، گفت: باید این ظرفیت به خوبی مورد بهره‌برداری قرار گیرد و تخصص سربازان را در مدت سربازی در عرصه‌های مختلف به کار گرفت.

وی با ابراز خرسندی از اینکه خوشبختانه امروزه شاهد افزایش حضور سربازان با تحصیلات عالی در پادگان‌ها هستیم، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا سربازان را در جایی که با تخصص و رشته تحصیلی آنان مرتبط است به کار گماشت.

استواریکم ملاولی با اشاره به اینکه سربازان شاکله زیربنایی نیروهای مسلح هستند، ادامه داد: سربازی یک رهاورد اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی است که می‌طلبد استعدادهای خاص سربازان در مدت سربازی را شناخته و از این تونایی‌ها برای خلق فرصت توسعه و پیشرفت استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه سربازی برهه‌ای حساس در زندگی هر جوانی است، به سربازان توصیه کرد: با توجه به اینکه تجربه به انسان قدرت و اقتدار می‌بخشد نباید از بسیاری از تجربه‌ها که فقط در پادگان‌ها و مراکز نظامی و دوران خدمت مقدس سربازی به دست می‌آید، غفلت کرد.

استواریکم ملاولی با ذکر این نکته که گذر از این زمان باید به گونه ای باشد که فرد علاوه بر اینکه بر معلومات و تجربیاتش افزوده می‌شود، تخصص، تجربه و مهارت خود را به دیگران نیز انتقال دهد، خاطرنشان کرد: بی‌تردید مهم‌ترین تأثیر خدمت مقدس سربازی در زندگی شخصی هر فرد، نظم‌بخشی و هدف‌گذاری بر اساس برنامه‌ریزی است.

وی یادآور شد: مسلماً با صیانت از کرامت و ارزش‌های جوانی می‌توان از این ظرفیت در راستای به کارگیری تخصص و ظرفیت‌های علمی و عملی سربازان اقدام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: