• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-291-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان:

سالانه در نهالستان ریخلان مریوان ۴۰۰ هزار نهال تولید می‌شود

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان برای انجام پروژه های در دست اقدام خود، در نهالستان گریزه سنندج و ریخلان مریوان سالانه یک میلیون نهال تولید می کند که سهم نهالستان ریخلان ۴۰۰ هزار اصله نهال می باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سعدی نقشبندی در جلسه هم‌اندیشی با روحانیون، فعالان منابع طبیعی، معتمدین محلی و دهیاران شهرستان مریوان اظهار کرد: حفاظت احیا و توسعه منابع طبیعی بدون مشارکت مردم و بهره‌برداران محلی امکان پذیر نیست و هر جا که مردم در اجرای طرح ها مشارکت داشته اند موفق عمل کردیم.

وی افزود: ما به دنبال ایجاد درآمد ثابت برای جنگل نشین و مرتعدار هستیم و همکاری ائمه جمعه و جماعت و معتمدین و دهیاران برای جلب مشارکت مردم در تشکیل تعاونی تخصصی فراگیر منابع طبیعی و در بحث اطفاء حریق بسیار موثر و موفق است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، بیان کرد: تعاونی فراگیر منابع طبیعی با همکاری و مشارکت 5 1 درصدی مردم و کمک بلا عوض ۴۹ درصدی دولت، بستر مناسبی برای واگذاری و مشارکت و اجرای طرح های منابع طبیعی به مردم فراهم خواهد ساخت .

وی تاکید کرد: با جلب مشارکت مردم و ترویج فرهنگ حفاظت مشارکتی از جنگل های مریوان که ضامن توسعه پایدار منطقه می باشد و همچنین ارائه طرح هایی جهت اقتصادی کردن بهره برداری از منابع طبیعی برای روستانشینان از جمله توسعه بید مشک و توسعه جنگل کاری باگونه های پسته وحشی می توان در راستای تحقق این مهم گام های موثری برداشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان از عموم مردم خواست علاوه بر توجه به نکات ایمنی در امر پیشگیری از حریق مانند جمع آوری زباله‌های پلاستیکی و آتشزا و دقت در روشن نکردن آتش در طبیعت و مشارکت در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی استان، هرگونه تخریب تصرف آتش سوزی و حریق را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان حفاظت از منابع طبیعی اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: