• جمعه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-192-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

قوه قضائیه یک نهاد بازدارنده و امیدبخش در جامعه است

امام جمعه موقت سنندج قوه قضائیه را یک نهاد امیدبخش و بازدارنده دانست و اظهار کرد: زمانی که در حق کسی ظلمی شود مردم قوه قضائیه را یک نهاد امیدبخش برای مظلوم می دانند و به دستگاه قضا پناه می‌برند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ماموستا معروف خالدی، امام جمعه موقت سنندج امروز، یکم تیرماه در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته با تبریک هفته مبارک قوه قضائیه،  این نهاد امید بخش و بازدارنده دانست و اظهار کرد: زمانی که در حق کسی ظلمی شود مردم قوه قضائیه را یک نهاد امیدبخش برای مظلوم می دانند و به دستگاه قضا پناه می‌برند.

وی با اشاره به دلیل بازدارندگی قوه قضائیه افزود:  اگر کسی بخواهد کار غیرقانونی و تخلفی را در سطح جامعه به انجام برساند از سوی دستگاه قوه قضائیه مورد پیگیری قرار می‌گیرد و همین عامل بازدارندگی این نهاد است.

ماموستا خالدی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر عدم  فاصله گرفتن مسلمانان از ذکر الهی بیان کرد: خداوند را همواره یاد کنید تا مورد لطف و رحمت خداوند قرار گیرد و زندگی آرامش بخشی را داشته باشید.

وی اطاعت الهی را  بزرگترین فضل و برتری بین بندگان خداوند دانست و اعلام کرد: نماز جمعه یکی از کلیدهای اطاعت الهی بوده و از این رو باید به این فرض به صورت ویژه توجه شود.

ماموستا خالدی با اشاره به جایگاه نماز جمعه از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام(ص) بیان کرد:‌ فرشتگان برای انسان‌هایی که غسل جمعه را بجا آورده و نماز جمعه را ادا می‌کنند دعای خیر و مغفرت می‌کنند و از خداوند می‌خواهند که امت حضرت رسول را مورد عفو و بخشش قرار دهند.

وی در پایان یادآور شد: عبادت در روز جمعه بسیار جایگاه بالایی دارد و خداوند تبارک و تعالی خطاب به حضرت موسی فرمود روز جمعه برای محمد(ص) و امتش ثبت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: