• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6890-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

به منظور رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور:

تمهیدات ویژه شهرداری سنندج به مناسبت روزعرفه عید فطر در آرامستان بهشت محمدی

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج گفت: این سازمان با همکاری نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و سازمان آتش‌نشانی به مناسبت فرارسیدن عید فطر تمهیدات ویژه‌ای را برای حضور زائران اهل قبور در سازمان آرامستان ها برنامه‌ریزی کرده‌اند .

توفیق سرفراز در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: بر اساس آیین و سنن دیرینه هرساله در روز عرفه عید فطر شهروندان به زیارت اهل قبور می‌روند .

وی افزود: با توجه به حجم بالای مراجعه شهروندان در روز عرفه به آرامستان بهشت محمدی برنامه‌ریزی لازم برای رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور صورت گرفته است .

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات در روز عرفه ترافیک سنگین در مسیر آرامستان بهشت محمدی است  که در راستای کاهش بار ترافیکی و سهولت در تردد شهروندان، وسایط نقلیه و همچنین رفاه حال شهروندان سازمان آرامستانها با همکاری سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و راهنمایی و رانندگی تمهیدات لازم را صورت داده است .

وی بیان کرد: درب‌های آرامستان بهشت محمدی از ساعات اولیه ظهر روز عرفه به مثابه سال‌های گذشته بسته می‌شود و از عبور و مرور خودروهای شخصی به داخل محوطه خودداری خواهد شد .

سرفراز اعلام کرد: 20 دستگاه تاکسی و 3 دستگاه ون در داخل محوطه بهشت محمدی به‌صورت رایگان اقدام به جابجایی زیارت کنندگان اهل قبور خواهند کرد .

وی همچنین از اختصاص 25 دستگاه اتوبوس در میدان‌های اصلی شهر سنندج خبر داد و گفت: این تعداد دستگاه اتوبوس در سه مسیر اصلی میدان آزادی، میدان انقلاب و میدان اصلی بهاران اقدام به  انتقال شهروندان به آرامستان بهشت می‌کنند .

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج عنوان کرد: 5 دستگاه  اتوبوس در میدان آزادی مستقر و به سمت سه راه نمکی، میدان مادر، چهارراه انقلاب و نهایتاً بهشت محمدی شهروندان را جابجا می کنند.

سرفراز اضافه کرد: پنج دستگاه اتوبوس دیگر نیز از میدان اصلی بهاران به سمت آرامستان بهشت محمدی اقدام به انتقال زائران اهل قبور به سازمان می‌کند و در پایان مراسم نیز نسبت به بازگشت ساکنان بهاران اقدام خواهند کرد .

وی اذعان کرد: 15 دستگاه دیگر نیز در خیابان امام مستقر و به ترتیب از خیابان انقلاب، میدان نبوت، ایستگاه عباس‌آباد اقدام به انتقال شهروندان خواهد کرد .

سرفراز خاطرنشان کرد: باهدف پیشگیری از حوادث احتمالی  یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی در ورودی پارک محمدی و یک دستگاه هم در داخل محوطه آرامستان بهشت محمدی مستقر خواهد شد .

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج از شهروندان درخواست کرد: باهدف کاهش ترافیک در روز عرفه عید فطر در مسیر بهشت محمدی در صورت امکان از وسایل حمل‌ونقل و عمومی استفاده کنند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: