• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

احداث 500 مدرسه با همیاری خیران مدرسه ساز در کردستان

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: با مشارکت و همیاری خیران مدرسه‌ساز بیش از 500 مدرسه در استان ساخته‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، شامگاه گذشته، 20 خردادماه در همایش فرهنگی نشان ارادت اظهار کرد: خیران و واقفان در سراسر ایران 500 مدرسه را در استان کردستان احداث کرده‌اند که 70 درصد این افراد از خارج استان کمک‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بالغ‌بر 2 میلیارد تومان کمک‌های مردمی توسط ستاد عتبات عالیات برای بازسازی بقاع متبرکه جمع‌آوری شده است، افزود: برای ساخت و بازسازی حوزه‌های علمیه و مدارس دینی اهل سنت نیز فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، با اشاره به احداث زائرسرای در مشهد عنوان کرد: در راستای رفاه و آسایش زوار کردستانی احداث زائرسرای بزرگی در مشهد مقدس در دست‌ساخت است.

وی با اشاره به اجر اخروی و دنیوی وفق و پرداخت زکات عنوان کرد: چنین کارهایی در محضر خداوند متعال حسنات در بردارد چراکه هم موجب سعادت دنیوی و اخروی فرد می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: وقف و صدقه در ماه مبارک رمضان را نباید از دست بدهیم چراکه از ثواب حسنات در این ماه هزاران برابر سایر ماه‌های سال است.

وی افزود: هر چیزی در این دنیا متعلق به خداست و هر وقت اراده کند کی تواند همه را از مردم بگیرد پس تا وقتی برای ما امکان دارد از مال و جان در دنیا درراه خدا صرف کنیم که در آخرت رستگار شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، در مورد اهمیت استفاده درست از ثروت و سرمایه در این دنیا اعلام کرد: انسان با دید وسیع می‌فهمد که چگونه باید از اموال خود بهره گیرد؛ ما باید آگاه باشیم که چگونه از ثروتمان در دنیا استفاده می‌کنیم تا در محضر خدا و آخرت پشیمان نشویم.

وی ادامه داد: انجام کار خیر در دنیا مثل باز کردن حساب پس‌انداز بلندمدت است؛ اگر شما یک سنت حسنه همانند وقف و زکات و بخشش را در جامعه بنا کنید هر کس که آن عمل را انجام دهد به شما هم ثواب تعلق خواهد گرفت.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با ارج نهادن بر شیوه زندگی پیامبر و اهل‌بیت(ع) عنوان کرد: از شیوه زندگی پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) درس بگیریم. اگر ما هم این بزرگواران را سرلوحه خود قرار دهیم بی‌شک به سعادت خواهیم رسید.

وی بیان کرد: خداوند زندگی عاشقانه را بیشتر مدنظر دارد پس شما هم عشق بورزید به خدا، پیامبر و اهل‌بیت این بزرگوار تا بتوانیم رستگار دنیا و قیامت شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، با اشاره به راه سعادت انسان در این دنیا و در آخرت یادآور شد: از اموالتان درراه خدا ببخشید و این را هم بدانید که خداوند زیر دین هیچ‌کس نمی‌ماند و به شما هزاران برابر آنچه بخشیده‌اید در دنیا و آخرت عطا می‌کند و این راه سعادت انسان در هر دو دنیا است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: