• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2894-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان:

اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی در کردستان برگزار می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان از برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی برای اولین بار در استان کردستان خبر داد و گفت: دانش آموزان 9 استان مرزی کشور در قالب این اردو از 13 مردادماه سال جاری به مدت پنج روز در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج حضور می یابند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الله نریمانی، امروز دوشنبه(21 خرداد) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: اگر برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ریزی نداشته باشیم این فرصت به تهدید تبدیل شده و دانش آموزان به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق داده می شوند.

وی افزود: سال گذشته 216 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در مراکز آموزشی، مدارس، کانون‌های فرهنگی، دارالقران‌ها، اردوگاه‌ها و پژوهشسراهای استان دایر شد که 85 هزار و 120 نفر در این مراکز تحت پوشش قرار گرفتند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه امسال هم 216 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت در استان دایر خواهد شد، عنوان کرد: امسال مهارت آموزی محور فعالیت‌های این پایگاه‌هاست که بر روی مهارت‌های حرفه‌ای، اقتصادی و اشتغالزایی و ورزشی تاکید می شود.

وی ذکر کرد: زمان برگزاری فعالیت‌های تابستانی از 15 تیر تا شهریورماه و حدود هفت هفته است که یک سوم دانش آموزان استان در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

نریمانی در بخشی دیگر از سخنان خود از برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی برای اولین بار در استان کردستان خبر داد و تصریح کرد: دانش آموزان 9 استان مرزی کشور در قالب این اردو از 13 مردادماه سال جاری به مدت پنج روز در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج حضور می‌یابند.

وی گفت: 300 دانش آموز دوره دوم متوسطه از 58 شهر این 9 استان مرزی کشور در این اردو شرکت می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان در پایان خاطرنشان کرد: اردوی بنیاد علوی هم برای 350 دانش آموز یتیم، بی سرپرست و مناطق محروم استان برگزار می شود که این دانش آموزان به صورت رایگان به مدت یک هفته در تهران در این اردو شرکت می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: