• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون آموزش متوسطه استان کردستان عنوان کرد:

شرکت 26 هزار و 316 دانش آموز کردستانی در کنکور سراسری

معاون آموزش متوسطه استان کردستان گفت: امسال 26 هزار و 316 دانش آموز استان کردستان در کنکور سراسری شرکت می‌کنند که 16 هزار و 52 نفر در اماکن آموزش و پرورش و 9 هزار و 804 نفر هم در دانشگاه های استان آزمون می‌دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مهدی نامدار، امروز دوشنبه(21 خرداد) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش از فرآیند ثبت نام تا اعلام نتیجه کنکور سراسری دخالتی ندارد اما در مقاطی به این نهاد هم مربوط می شود چون محل ارزیابی وضعیت دانش آموزان است.

وی با اشاره به اینکه کردستان از لحاظ علمی در رتبه دهم کشور قرار دارد، افزود: متاسفانه بحث بومی گزینی باعث ایجاد مشکلاتی شده و جذب به دانشگاه‌ها را برای دانش آموزان ما با مشکل مواجه کرده است.

معاون آموزش متوسطه استان کردستان عنوان کرد: در استان کردستان فقط دو دانشگاه دولتی داریم که وضعیت پذیرش آنها طی چند سال گذشته تغییر آنچنانی نکرده است.

وی تصریح کرد: در این راستا از طریق استاندار کردستان مکاتباتی را با تهران داشته‌ایم اما متاسفانه چون یک مسئله ملی است و مصوبه مجلس را دارد به نتیجه ای نرسیده ایم.

نامدار اعلام کرد: امسال 26 هزار و 316 دانش آموز استان کردستان در کنکور سراسری شرکت می‌کنند که 16 هزار و 52 نفر در اماکن آموزش و پرورش و 9 هزار و 804 نفر هم در دانشگاه های استان آزمون می‌دهند.

وی ذکر کرد: در 83 حوزه امتحانی آموزش و پرورش آزمون سراسری برگزار می شود که نیازمند مجهز شدن به امکانات لازم برای برگزاری این آزمون است.

معاون آموزش متوسطه استان کردستان خاطرنشان کرد: 11 هزار و 889 دانش آموز هم در سطح 9 هنرستان استان مشغول به تحصیل هستند که برای سال تحصیلی آینده به بیش از 18 هزار نفر خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: