• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6490-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل راهداری استان کردستان اعلام کرد:

19 مدرسه حاشیه راه‌های کردستان ایمن‌سازی شدند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کردستان از 7 مدرسه به‌صورت فیزیکی و 12 مدرسه به‌صورت آموزشی  در حاشیه راه‌های استان در بحث  ایمن‌سازی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کردستان، سیدالبرز حسینی با اشاره به ایمن‌سازی 19 مدرسه حاشیه راه‌های استان کردستان، اظهار کرد: این اقدام به‌منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش‌آموزان مدارس، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده‌ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی انجام شده است.

وی بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان را از دیگر اهداف عنوان و خاطرنشان کرد: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن‌سازی مدارس بر اساس مواردی هم‌چون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از جاده، تعداد دانش‌آموزان و میزان ترددهای عرضی از جاده تعیین می‌شود.

حسینی بابیان اینکه قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش آموزان را تهدید می‌کند، یادآور شد: زمینه ایمن‌سازی مدارس حاشیه راهه‌ای استان در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد .

وی افزود: این ایمن‌سازی شامل بیش از 2 هزار متر نوار لرزاننده، 250 متر کانال عابرین پیاده، 85 لگوی کف نوشته و 40 عدد تابلو مدارس است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کردستان به آموزش و توزیع اقلام به منظور ارتقا ایمنی دانش آموزان به میزان 1100 نفر ساعت آموزش در 19 مدرسه روستای هدف سطح استان اشاره و بیان کرد: توزیع کیف، کتابچه‌های ایمنی و دفترچه با طرح ایمنی با همکاری پلیس راه استان، دهیاری‌ها و آموزش وپرورش از اقداماتی است که در این زمینه انجام گرفته است.

وی، همچنین آموزش و توزیع اقلام به میزان یک‌هزار و 150 نفر ساعت برای ارتقا ایمنی کاربران جاده‌ای را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و خاطرنشان کرد: این آموزش در 15 روستای سطح استان انجام شد.

حسینی یادآور شد: در این راستا کلاه ایمنی موتور سواران، کتابچه‌های ایمنی، شبرنگ‌های مختلف ایمنی و جلیقه شبرنگ فسفری توزیع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: