• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1993-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اعلام کرد:

ثبت‌نام دانش‌آموزان کردستانی آغاز شد/ دریافت وجه اضافی در مدارس ممنوع است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس کُردستان آغاز شده است، گفت: با مدارسی که در حین ثبت‌نام، هزینه‌های اضافی از والدین و دانش آموزان دریافت کنند، برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان رشید قربانی با اعلام اینکه ثبت‌نام دانش آموزان پایه اوّل ابتدایی از اول خرداد ماه جاری در استان آغاز شده است، اظهار کرد: ثبت‌نام سایر پایه‌های تحصیلی نیز تا پایان مرداد ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه کار ثبت‌نام دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی پس از پایان امتحانات نوبت خرداد آغاز می‌شود و تا پایان تیر ادامه خواهد داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود آمار امسال سه درصد بیشتر از پارسال باشد .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با درخواست از اولیا و دانش‌آموزان برای مراجعه به مدارس جهت ثبت‌نام در مهلت مقرر، گفت: با توجه به اینکه پروسه کلاس‌بندی مدارس و سازماندهی نیروی انسانی بر اساس ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود، ثبت‌نام به موقع دانش‌آموزان، برنامه‌ریزی آموزشی را تسهیل می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اوّل ابتدایی مدارس شاهد نیز از اوّل خرداد در حال انجام است و ثبت نام سایر پایه‌های تحصیلی این مدارس از اوّل تا ۱۵ تیر انجام می‌شود.

قربانی تأکید کرد: با مدارسی که هزینه‌های اضافی از والدین و دانش‌آموزان دریافت کنند، برخورد می‌شود.

وی با اشاره به برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال جاری گفت: ۱۴ پایگاه سنجش در استان برای ارائه این خدمات دایر می‌شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از نوبت‌دهی برنامه سنجش در هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس ابتدایی استان خبر داد و گفت: اولیا دانش پس از ثبت‌نام نونهالان و دریافت نوبت اینترنتی می‌توانند برای سنجش نوآموزان به پایگاه معرفی شده، مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: