• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1893-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

تجهیز هفت مرکز رشد فناوری در فاز نخست طرح تکاپو استان کردستان

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان با اشاره به اینکه در فاز اول اجرای طرح تکاپو در استان کردستان هفت مرکز رشد فناوری با 50 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده تجهیز شدند، گفت: دو واحد از این شرکت‌ها در حوزه بین‌المللی و پنج شرکت نیز در حوزه ملی به تولید محتوا و نرم‌افزار فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، خالد سعیدی، امروز در مراسم افتتاح فاز نخست طرح تکاپو که در پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه در فاز اول اجرای طرح تکاپو در استان کردستان هفت مرکز رشد فناوری با 50 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده تجهیز شدند، اظهار کرد: این هفت مرکز زمینه‌ساز ایجاد 300 شغل در حوزه  ICT  هستند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست طرح تکاپو، پارک علم و فناوری کردستان؛ استانداری؛ اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیریت و برنامه‌ریزی استان حضور دارند، گفت: پارک علم و فناوری کردستان با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری، اجرای فاز اول طرح تکاپو را به عهده گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان تصریح کرد: در فاز نخست طرح تکاپو 10 شرکت معتبر و فناور مشارکت کرده و با اجرای پروژ‌ه‌های در نظر گرفته شده، حدود 300 نفر در قالب تیم‌های 3 تا 5 نفره در بازه زمانی یک ساله به صورت تخصصی آموزش و در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه تمامی شرکت‌های فعال شده بومی هستند، خاطرنشان کرد: دو واحد از این شرکت‌ها در حوزه بین‌المللی و پنج شرکت نیز در حوزه ملی به تولید محتوا و نرم‌افزار مشغول فعالیت هستند .

سعیدی با ذکر اینکه پارک فناوری کردستان در تلاش برای ایجاد زمینه‌های اشتغال بر اساس دانش و فناوری است، گفت: خوشبختانه با افتتاح پارک علم و فناوری در استان از 1392 تاکنون 115 واحد فن آور با حمایت این پارک شروع بکار کرده و در آن 687 نفر نیز مشغول بکار شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: