• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3392-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

توسعه کردستان در گرو بهره گیری از ظرفیت‌های موجود است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: استان کردستان در بخش کشاورزی، گردشگری، شیلات و تولید عسل و لبنیات ظرفیت‌های بزرگی دارد که باید از این ظرفیت های داخلی استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در جلسه نشست هم اندیشی منتخبین کار، صنعت و اقتصاد استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دین اسلام برای تولید و ثروت هیچ محدودیتی قایل نشده بلکه دلبستگی به مال دنیایی مورد نکوهش قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در تولید محدودیت نداریم، افزود: ما در مصرف محدودیت داریم چون مصرف زیاد باعث اسراف می‌شود.

نماینه ولی فقیه در کردستان با اشاره به آیات قرآن کریم، عنوان کرد: خداوند از ما انسان ها خواسته است که زمین را آباد کنیم و به فکر عمران و آبادانی و گسترش زمین باشیم.

وی با بیان اینکه استان کردستان دارای ظرفیت های فراوانی است، تصریح کرد: کردستان از بسیاری از استان های دیگر نیروی انسانی و با استعداد، فرهنگ و طبیعت بسیار غنی تری دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: زمانی به نتیجه می رسیم که به خودمان متکی باشیم چون تولید بسیاری از محصولات به امکانات پیچیده ای نیاز ندارد و خودمان می توانیم آنها را تولید کنیم.

وی خواستار تغییر برخی از نگاه ها شد و تصریح کرد: بحث مدیریتی را هم باید جدی بگیریم چون مقوله مدیران اقتصادی و مدیران دولتی مطرح است و کار این دو با یکدیگر مقداری متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: ما باید راه ها باز و هموار کنیم و مدیران دولتی هماهنگ کننده و هموار کننده راه باشند.

وی با اشاره به وجود عقب ماندگی و مشکلات در استان، ذکر کرد: مشکلات فقط مختص به استان ما نیست هرچند ما سعی کرده ایم برخی از مشکلات را حل کنیم اما برخی دیگر از آنها باقی مانده است.

آیت الله شاهرودی، مشکلات را موجب رشد انسان دانست و گفت: با تدبیر می توان مشکلات را از میان برداشت که باید همه کمک کنند تا این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: استان کردستان یک استان عقب مانده نیست چون دارای ثروت‌ها و ذخایر فراوانی است و فقط باید از آنها بهره گیری شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: استان کردستان در بخش کشاورزی، گردشگری، شیلات و تولید عسل و لبنیات ظرفیت‌های بزرگی دارد که باید از این ظرفیت های داخلی استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با همفکری و کمک به همدیگر باید استان را به سمت توسعه پیش ببریم و همچنین نگاهمان را به طبقات محروم جامعه سوق دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: