• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4891-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان:

3 تصفیه‌خانه در کردستان امسال وارد مدار می‌شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: ا سه تصفیه خانه ا ز ۴۰ تصفیه خانه ای که قرار است تا پایان سال ۹۷ در کشور ساخته و وارد مدار شود، در کردستان است.

محمدحسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: کردستان تنها استان کشور است که در پایان سال جاری سه تصفیه خانه در آن به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه این تصفیه خانه ها در شهرهای کامیاران، بیجار و یاسوکند قرار دارند، افزود: این سه واحد، تصفیه خانه های فاضلاب هستند.

محمدی به پیشرفت ۸۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب کامیاران اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۱۷۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه و ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام آن نیاز است.

وی ذکر کرد: در سال جاری وزارت نیرو برای این پروژه ۹۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است و برای افتتاح آن در پایان سال جاری مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: این تصفیه خانه از نوع فرآیند تصفیه لجن فعال اکسلاک ارتقا یافته به ام ال ای است که شامل ۸۰ کیلومتر تأسیسات جمع آوری و ۱۱ کیلومتر خط انتقال با ظرفیت ۱۲ هزارمترمکعب در شبانه روز است و جمعیت ۷۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار می دهد.

وی مهمترین کارکرد این پروژه را زیست محیطی دانست و خاطرنشان کرد: پساب تولید شده در این تصفیه خانه برای مصارف کشاورزی مفید است و ظرفیت تأمین آب ۴۰۰ هکتار زمین را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: