• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4791-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار سنندج خبر داد:

عملیات احداث بیش از 10 هزار مترمربع فضای سبز در کمربندی زاگرس آغاز شد

شهردار سنندج گفت: باهدف توسعه سرانه فضای سبز و افزایش ارتقاء سیما و منظر سطح شهر عملیات احداث فضای سبز به متراژ بیش از 10 هزار مترمربع آغاز شد .

حشمت اله صیدی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: توسعه سرانه فضاهای سبز شهری در زندگی امروزه و همچنین در رشد و توسعه شهرها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

وی بیان کرد: ارتقاء سرانه فضای سبز و احداث پارک‌های درون محلی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های این شهرداری است .

شهردار سنندج عنوان کرد: وضعیت توپوگرافی، محدودیت زمین و همچنین بحث مالکیت و معارض زمینه‌های سطح شهر باعث شده که نتوانستیم سرانه فضای سبز را به سطح میانگین کشوری ارتقاء دهیم .

  وی از آغاز عملیات احداث 10 هزار و 500 مترمربع فضای سبز در کمربندی زاگرس خبر داد و گفت: پارک در دست اجرا در مسیر انتهای بلوار شهدای نیروی انتظامی و منتهی به کمربندی زاگرس در حال احداث است .

وی عنوان کرد: برای احداث فضای سبز کمربندی زاگرس عملیاتی نظیر، 300 مترمکعب خاک‌ریزی، 750 مترمکعب خاک‌برداری، 512 مترمربع سنگفرش و 320 متر جدول‌گذاری باید صورت گیرد .

مهندس صیدی افزود: 200 متر عملیات لوله‌گذاری با لوله پلی‌اتیلن دو اینچ و همچنین اجرای 200 متر لوله‌گذاری با لوله یک اینچ؛ جهت انشعاب آب از دیگر فعالیت‌های عمرانی برای احداث این پروژه است .

وی خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه احداث فضای سبز خرید یک انشعاب برق 25 آمپری، منبع دفنی 12 هزار لیتری، نصب 20 عدد مبلمان پارکی، نصب و جاگذاری 15 عدد سطل زباله و خرید و نصب یک ست ورزشی کامل انجام‌شده است .

  شهردار سنندج عنوان کرد: در راستای تأمین روشنایی این پارک یک عدد پایه روشنایی 12 متری و 15 عدد پایه روشنایی 2 متری، نصب 12 عدد پروژکتور 400 وات هم باید فراهم شود .

صیدی خاطرنشان کرد: در راستای هدایت آب‌های سطحی 48 متر عملیات لوله‌گذاری با لوله 400 در مسیر احداث این پارک انجام‌شده است .

وی ابراز امیدواری کرد: با احداث، توسعه و گسترش فضای سبز بتوانیم در سطح شهر چشم‌اندازی زیبا و مطلوب را فراهم نماییم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: