• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2494-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:

آگهی های دولتی عادلانه تقسیم نشده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: تقسیم آگاهی‌ها از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عادلانه نبوده و قابل توجیه نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی شامگاه روز شنبه 19 خرداد در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه اداره ارشاد تقویت اداره شهرستان‌های این حوزه را در اولویت کاری خود قرار داده است اظهار کرد: در چنین جلساتی مشکلات حوزه‌های مختلف مطرح می‌شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر می‌تواند برای رفع آن گام بردارد.

وی ضمن اشاره به اینکه اختیارات و اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جوابگوی تمامی نیازها و انتظاراتی که از آن در جامعه وجود دارد، نیست، عنوان کرد: مشکلات حوزه‌های مختلف این اداره گسترده است و باید برای رفع آن به اصلی‌ترین مشکل توجه کنیم و به یک‌زبان مشترک برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان این مهم که خوشبختانه مسئولان ارشد استان پیگیر مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر هستند، گفت: امروزه در جامعه رسانه، بحث آگهی‌های دولتی اصلی‌ترین موضوع و دغدغه است و برای حل این مشکل به‌صورت عادلانه اقدامات مهمی انجام خواهیم داد که خوشبختانه از اوایل سال جاری این بحث در حال اجرایی شدن است.

وی اضافه کرد: در این نشست‌ها هدف فقط حرف زدن نیست بلکه تمامی موارد و مسائل مهم و اولویت‌دار را یادداشت و پیگیری خواهیم کرد و نتیجه را در بازه زمانی مشخصی بیان می‌کنیم.

قلعه شاخانی با بیان این مهم که حل مشکلات حوزه فرهنگ به تنهایی امکان‌پذیر نیست، ذکر کرد: برگزاری چنین جلساتی زمینه همفکری بیشتر در تمامی حوزه‌ها را فراهم می‌کند و موجب بهبود برنامه‌های اصولی برای حل مشکلات می‌شود، لذا تداوم و استمرار جلسات هم‌اندیشی ضروری است.

وی عنوان کرد: اینکه تمام منبع درآمد رسانه‌ها از آگهی تأمین می‌شود امری ناخوشایند است و قطعاً اگر استان ما توسعه‌یافته بود و یا رسانه‌هایمان مخاطب بیشتری داشتند، این اتفاق را شاهد نبودیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: متأسفانه با توجه به اینکه نشریات مخاطبان زیادی ندارند تمرکز منبع مالی را بروی آگهی می‌گذارند و این مهم باید آسیب‌شناسی شود.

وی با اشاره به اینکه در شبکه توزیع نشریات مشکل‌داریم، خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل دغدغه اصحاب رسانه باید گام‌های مؤثری بردارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه خبرگزاری‌ها نیز می‌توانند آگهی جذب کنند، یادآور شد: یکی از دلایلی که آگهی در نشریات به‌صورت عادلانه تقسیم‌نشده است عدم چاپ منظم نشریات است و اگر هر هفته این نشریات به چاپ برسند، از لحاظ دریافت آگهی مشکل نخواهند داشت.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: