• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

ضرب العجل استانداری کردستان برای بانک های عامل پرداخت وام مشاغل

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت:30 خرداد ماه سال جاری آخرین فرصت برای تعیین تکلیف پرونده های وام مشاغل روستایی است.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان؛ حسین فیروزی، در جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره به آخرین فرصت بانک ها برای تعیین تکلیف پرونده های وام اشتغال اظهار کرد: بانک های استان، جهت تعیین تکلیف پرونده ها و نیز پرداخت وام ها تا ۳۰ خرداد ماه جاری فرصت دارند.
وی افزود: ۴بانک عامل پرداخت وام، باید تا آخر تیرماه سال جاری پرداختی ها را انجام دهند. 
فیروزی با بیان جدیت استانداری در انجام این طرح خاطر نشان کرد: هر اداره و هر بانکی به هر دلیلی کار انجام ندهد باید به استاندار پاسخگو باشد، برای ما قابل قبول نیست که در اجرای این طرح کارشکنی شود و به عده ای وام پرداخت و به عده ای پرداخت نشود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان ادامه داد: بانک‌ها نباید وثیقه بیشتری را از وام گیرنده ها در طرح مشاغل روستایی تقاضا کنند و این خلاف آیین‌نامه ابلاغی است همچنین تصویب طرح ها باید با سرعت انجام شود و انتظار داریم که تا هفته آینده پرداخت‌های جهشی در بانک ها انجام شود.
وی با اشاره به ضرورت همکاری تمام دستگاه ها برای اجرای هرچه سریع تر این طرح تصریح کرد: همکاری بین نهاد ها باعث پیشرفت استان در جذب این سرمایه می شود و از مسئولان و کاربدستان می‌خواهیم که استان کردستان را جز استان های برتر کشور در این زمینه قرار دهند.
فیروزی در ادامه افزود: همانگونه که بانک‌ها به مشتری‌های خود سرویس ارائه می‌دهد باید به کسانی که در طرح مشاغل روستایی وام می‌خواهند تسهیلات ارائه دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با اشاره به آیین نامه ابلاغی از سوی کارگروه اشتغال کشور گفت: همه مسئولان ذیربط باید این آیین نامه را مطالعه کنند و دستور العملی داخلی بانک ها برای صلاحیت دادن وام در طرح اشتغال پایدار روستایی قابل اتکا نیست و فقط دستورالعمل جدید که به همه استان ها اعلام شده قابل اتکا است.
وی در پایان یادآور شد: پرداخت وام برای اشتغال پایدار روستایی در استان کردستان از ۵ میلیون تومان به ۹میلیون و۵۰۰ هزار تومان رسیده که در کشور جایگاه 10 را بین استان ها داریم. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: