• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6190-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان عنوان کرد:

توزیع 1734 بسته غذایی طرح همای رحمت در سال گذشته

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان گفت: در سال گذشته یک هزار و 734 بسته مواد غذایی از محل کمک های داوطلبانه مردمی تهیه و بین یک هزار و 734 خانوار شامل بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار، ایتام، خانواده های کم برخوردار، معلولین، سالمندان، از کارافتادگان و خانواده زندانیان توزیع شد.

توفیق رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به اجرای طرح همای رحمت در این نهاد، اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های سازمانی جمعیت هلال احمر کمک به افراد و اقشار آسیب پذیر جامعه است که در همین راستا طی 14 سال گذشته در ایام ماه مبارک رمضان با استفاده و از محل کمک های داوطلبان خیّر جمعیت در قالب برنامه ملی همای رحمت سبدهای غذایی تهیه و با رعایت حفظ کرامت افراد بین نیازمندان توزیع می شود.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح، افزود: از جمله اهداف این برنامه هدایت کمک های مردمی با توجه به فضای معنوی ماه مبارک رمضان در راستای حمایت از خانواده های محروم، ترویج فرهنگ انفاق، احسان، ایثار و سنت های حسنه اسلام، گسترش و ترویج روحیه تعاون و مشارکت های مردمی و ترویج ارزش های انسان دوستانه با تأسی از تعالیم الهی در شیوه خدمت رسانی و کمک به ایتام است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان همچنین حفظ کرامت انسانی نیازمندان و کمک به رشد فضایل اخلاقی و معنوی آنها در ماه مبارک رمضان، ایجاد زمینه مشارکت خیرین و نیکوکاران در اجرای برنامه‌های عام المنفعه و خیریه، ایجاد فضای مناسب به منظور تعامل تنگاتنگ خیرین و نیکوکاران با گروه های هدف جهت تامین بخشی از نیازهایشان و آگاهی بخشی عمومی نسبت به ماموریت ها و برنامه های بشردوستانه جمعیت را از دیگر اهداف طرح همای رحمت برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از شعارهای اصلی سازمان داوطلبان، اتصال حلقه توان توانمند به نیاز نیازمند است، گفت: این سازمان به عنوان تسهیلگر و حمایت کننده این مهم تلاش می کند تا این پیوند را برقرار کند که نتیجه آن حل بخشی از مشکلات معیشتی افراد نیازمند بویژه در ایام ماه مبارک رمضان است .

رحمانی به میزان کمک های صورت گرفته هم اشاره و اعلام کرد: در سال گذشته یک هزار و 734 بسته مواد غذایی(ارزش هر بسته 000/500 ریال) از محل کمک های داوطلبانه مردمی تهیه و بین یک هزار و 734 خانوار شامل بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوار، ایتام، خانواده های کم برخوردار، معلولین، سالمندان، از کارافتادگان و خانواده زندانیان با جمعیت بیش از پنج هزار نفر توزیع شد.

وی عنوان کرد: همچنین 14 سفره مهربانی به ارزش 134 میلیون و 800 هزار ریال برای دو هزار و 161 نفر تهیه و تدارک دیده شد .

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه سخنان خود ضمن تشکر از تمامی داوطلبان و خیران، تصریح کرد: از عموم مردم نوع دوست تقاضامندم که کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب 5491734787 بنام کمک های مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان با شناسه 250008012175 و یا کد (#5151*733*: USSD ) از طریق تلفن همراه به حساب جمعیت واریز کنند و یا کمک های غیرنقدی خود را به شعب جمعیت هلال احمر در مراکز شهرستان های استان تحویل دهند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود حس نوع دوستی در میان مردم خیر و بشردوست استان و علاقه مندی آنها به مشارکت در امور خیرخواهانه و بشردوستانه امید است در این راستا جمعیت هلال احمر را که بزرگترین نهاد مردمی و در واقع بزرگترین موسسه خیریه کشور است یاری کنند تا زمینه ارائه خدمت بیشتر از سالیان گذشته فراهم شود تا تعداد بیشتری از این خدمات بهره مند شوند.

رحمانی در پایان گفت: از عموم مردم دعوت می کنیم تا با مراجعه به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان به عنوان داوطلب به عضویت جمعیت هلال احمر درآیند و ما را در مسیر ارائه کمک های بشردوستانه و عام المنفعه به اقشار آسیب پذیر یاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: