• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5990-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان:

بانوان فرهیخته واقعیت‌ها را در جامعه مطرح کنند

نماینده ولی فقیه در کردستان از بانوان فرهیخته خواست که واقعیت ها را در جامعه مطرح کنند و در هر مسئله ای نگاه اسلام را مدنظر قرار دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، شامگاه پنج شنبه(17 خرداد) در دیدار با بانوان منتخب فرهیخته استان اظهار کرد: زن در دین اسلام جایگاه والایی دارد و به لحاظ انسانی هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.

وی با قرائت آیاتی از قرآن کریم، افزود: هرکس به مسیر تعالی و رشد به خدا نزدیک شود ارزش بالاتری دارد و براساس آیات قرآن کریم باتقواترین افراد نزد خداوند باارزش ترین انسان ها هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه دین اسلام برای هویت انسانی مرد و زن تفاوتی قائل نیست، عنوان کرد: خداوند هم از میان مردان الگو معرفی کرده و هم از میان زنان نیز الگوهایی را به عنوان اسوه برای همه معرفی کرده است.

وی ادامه داد: تمام مردان موفق حتما یک زن موفق پشتیبان آنها بوده است و پیامبر اسلام هم حامیش یک زن به نام حضرت خدیجه (س) بود.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی بیان کرد: انسان باید نگاه ابدی داشته باشد نه دنیایی، چون زندگی ابدی را در پیش دارد و هدف از این دنیا رسیدن به قرب الهی در آخرت است.

وی با بیان اینکه دنیا محل تجارت اولیای خداست، تصریح کرد: اولیای خدا از زندگی در این دنیا توشه آخرت را برای خود فراهم می کنند و دل به دنیای فانی نمی بندند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با عنوان اینکه امروزه نقش‌ها جابجا شده و تغییر کرده است، گفت: متاسفانه نقش مادری کمرنگ شده است و برخی برای آن اهمیتی قایل نمی شود در صورتی که از با ارزش ترین کارها نزد خداوند نقش مادری و همسرداری است.

وی یکی از مشکلات کنونی مطالبه گری دانست و عنوان کرد: همه فقط مطالبه گر هستیم و به وظایف ذاتی خود توجهی نداریم .

آیت الله حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه برخی از نقش ها باید بازبینی شده و دوباره تعریف شود، از بانوان فرهیخته خواست که واقعیت ها را در جامعه مطرح کنند و در هر مسئله ای نگاه اسلام را مدنظر قرار دهند .

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: