• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

تاکنون؛

1600 کردستانی در ماه رمضان امسال خون اهدا کرده‌اند

مدیرکل انتقال خون استان کردستان گفت: با مراجعه 153 داوطلب اهدای خون در دومین شب قدر ماه رمضان آمار پذیرش اهداکنندگان کردستانی خون در این ماه به یک هزار و 604 نفر رسید که از این میزان یک هزار و 109 واحد خون کامل دریافت شده است.

محمد سعید کریمیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه تیم سیار اهدای خون در نخستین و دومین شب قدر به ترتیب در بیجار و سریش آباد قروه مستقر شد، گفت: 132 داوطلب اهدای خون در بیجار و 124 داوطلب نیز در سریش آباد در محل استقرار تیم سیار اهدای خون حضور یافته و پذیرش شدند .

وی با اعلام اینکه در شهرستان بیجار 94 و در سریش آباد 102 واحد خون کامل در دو شب قدر از اهداکنندگان خون دریافت شده است، اظهار کرد: تیم سیار انتقال خون کردستان در هر دو شب قدر از نخستین دقایق پس از افطار تا هنگام سحر میزبان اهداکنندگان خون بود .

مدیرکل انتقال خون استان کردستان از تداوم فعالیت مرکز اهدای خون سنندج در دو شیفت صبح و شب تا پایان ماه رمضان خبر داد و عنوان کرد: در دو شب قدر 85 نفر داوطلب اهدای خون در مرکز اهدای خون سنندج پذیرش شدند که از این تعداد 48 واحد خون دریافت و 144 فرآورده گلبول قرمز فشرده، پلاسمای تازه منجمد و پلاکت تولید شد .

وی با اشاره به آمار اهدای خون از ابتدای ماه رمضان تاکنون، اعلام کرد: تا 15 خرداد ماه یک هزار و 604 داوطلب اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه داشته اند که از این تعداد یک هزار و 60 نفر در سنندج، 274 نفر در سقز و 256 نفر در بیجار و سریش آباد و 14 نفر نیز در واحد آفرزیس پذیرش شده اند   .

کریمیان ادامه داد: از یک هزار و 109 واحد خون دریافتی در ماه رمضان امسال 698 واحد توسط اهداکنندگان مستمر که در هر سال حداقل دو بار اقدام به اهدای خون می کنند و 411 واحد نیز توسط اهداکنندگانی که سابقه اهدای خون را در سالیان گذشته داشته اند اهدا شده است .

وی با بیان اینکه نیاز به پلاکت خون در سالیان اخیر افزایش چشمگیری را نشان داده است، خاطرنشان کرد: عمر پلاکت خون تنها سه روز و راه تامین آن نیز اهدای داوطلبانه است .

مدیرکل انتقال خون کردستان در پایان از جامعه اهداکننگان خون استان خواست تا اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار داده و همواره به یاد داشته باشند که بیمارانی چشم انتظار نوع دوستی آنها هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: