• سه شنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5490-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گفتگو

توانمندسازی و اتصال به بازار مهم‌ترین ویژگی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی/
اعلام لیست رشته‌های اولویت‌دار کردستان

مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان گفت: توانمندسازی  و اتصال به بازار از مهم‌ترین ویژگی های الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی است تا متقاضیان بتوانند تولیدات خود را به راحتی به فروش برسانند.

مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان و مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی کردستان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: توانمندسازی  و اتصال به بازار مهم‌ترین ویژگی الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی است تا متقاضیان بتوانند تولیدات خود را به راحتی به فروش برسانند.

وی افزود: در این راستا تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی برای فروش محصولات خود به برندهای و پشتیبانان ملی و استانی و فروشگاه‌های اینترنتی وصل می‌شوند تا بتوانند محصولات خود را از این طریق به فروش برسانند.

آوج عنوان کرد: در بخش اتصال به بازار به دنبال راه‌اندازی بازارچه‌های محلی هستیم تا تولیدکنندگان مشاغل خانگی از این ظرفیت نیز استفاده کنند و محصولات خود را در این نمایشگاه‌ها عرضه کنند.

وی بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با مجموعه استانداری کردستان و برخی از فرمانداری‌ها و شهرداری ها این بازارچه محلی در تمامی شهرستان‌ها دایر خواهند شد که با همکاری صمیمانه شورای اسلامی شهر و شهرداری سنندج تاکنون بازارچه محلی به‌صورت جمعه‌بازار فعالیت خود را در سنندج آغاز کرده است.

آوج با اشاره به اهمیت توانمندسازی، بیان داشت: جهاددانشگاهی با ارائه آموزشهای تخصصی، مشاوره شغلی و استعدادسنجی تلاش خواهد کرد متقاضیان را مهیای راه اندازی کسب و کار خانگی نماید.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان اعلام کرد: در اجرای این طرح در استان کردستان تاکنون چندین جلسه هماهنگی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای حمایتی که در این بخش فعال هستند، تشکیل‌شده است.

وی ادامه داد: دبیرخانه این طرح در جهاددانشگاهی استان و تمامی مراکز شهرستان‌های تابعه با یک تیم 20 نفره از عوامل اجرایی و کارشناسان مشغول خدمت‌رسانی و پاسخگویی به متقاضیان هستند.

به گفته آوج در استان تاکنون تیمی از مشاوران، کارآفرینان موفق، خبرگان فعال در کسب‌وکار و اساتید دانشگاهی تشکیل‌شده است.

وی اعلام کرد: 52 نفر تسهیلگر که دارای مدارک دانشگاهی و تخصصی مرتبط هستند، شناسایی و آماده خدمت‌رسانی در اجرای فاز دوم طرح مشاغل خانگی هستند.

مدیراجرای طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان یکی از قابلیت‌های این طرح را ارتباط تنگاتنگ کارشناسان دبیرخانه با متقاضیان دانست و گفت: کارشناسان دبیرخانه، تسهیلگران و عوامل اجرایی از ابتدا تا شکل‌گیری کسب‌وکار در کنار متقاضیان هستند.

وی به عناوین رشته‌های اولویت‌دار در استان اشاره و بیان کرد: کلاش بافی، گلیم بافی، قالی‌بافی، پوشاک، انیمیشن، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان‌های خارجه، ویراستار (کتاب، مقاله و ...) صنایع چوبی، زیورآلات و مصنوعات چرمی از رشته‌های اولویت‌دار در استان معرفی‌شده است.

آوج افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه طرح مشاغل خانگی به نشانی www.inhb.ir از هم‌اکنون می‌توانند ثبت‌نام خود را آغاز کنند.

وی یادآور شد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سؤال در ساعات اداری به جهاددانشگاهی واقع در سنندج، سه‌راه جهاد، سایت اداری، جهاددانشگاهی، طبقه اول، دبیرخانه طرح الگوی نوین مشاغل خانگی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 33287516(داخلی 16) تماس حاصل کنند.

مدیراجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان در پایان از همکاری صمیمانه استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان های استان، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دستگاه های اجرایی مرتبط در اجرای این طرح تقدیر و تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: