• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2194-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معرفی کتاب "کشف الاسرار"

کتاب «کشف‌الاسرار»، اثری سیاسی، اعتقادی و اجتماعی است که توسط امام خمینی(ره)، در سال 1323 هـ.ش و در پاسخ به کتاب «اسرار هزار ساله»، نوشته «علی‌اکبر حکمی‌زاده» به رشته تحریر درآمد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امام(ره) در این کتاب، با استناد به حقایق تاریخی و ضمن طرح و نقد آرای فلاسفه یونان قدیم، برخی فلاسفه اسلام و فلاسفه معاصر غرب، به اثبات حقانیت تشیع و نقش سازنده روحانیت در بقای اسلام پرداخته‌اند.

نکته درخور توجه آن است که ایشان، در همین کتاب، مباحث مربوط به حکومت اسلامی و ولایت فقیه در عصر غیبت را مطرح و به تفصیل درباره سیاست‌های ضدملی و ضددینی رضاخان و دیگر همفکران او در دیگر ممالک اسلامی، مطالبی ارائه کرده‌اند.

حضرت امام (ره) در اين زمينه مي فرمايد: « يک بار در حال رفتن به مدرسه فيضيه مشاهده كردم كه عده‏اي دارند راجع به كتاب اسرار هزار ساله بحث مي‏كنند، ناگهان به ذهنم آمد كه ما داريم درس اخلاق مي‏ گوييم حال آنكه اين بحث‌ها در حوزه ‏ها هم نفوذ پيدا كرده است.» از اين رو ايشان بلافاصله تصميم مي‏گيرند از وسط مدرسه فيضيه برگردند و ديگر به درس نمي‏روند، طي يک ماه، تا چهل روز تقريبا همه كارها را كنار می ‏گذارند و كتاب كشف الاسرار را در نقد آن رساله می‌نويسند.

كتاب فوق كه اثری است سياسي، عقيدتي و اجتماعي و در سال 1323 هجری شمسی (1364 هجری قمری) يعنی دو سال پس از عزل رضاخان از سلطنت نوشته شده است مورد استقبال قرار می گيرد و بارها تجديد چاپ می‌شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: