• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-1695-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خبر داد:

تسهیلات اشتغالزایی وزارت ورزش و جوانان به طرح های کارآفرینی پرداخت می شود

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید با هدف تعامل و هم افزایی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینان و افراد خلاق و نوآور تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می کند.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حامد جولائی با توجه به تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینان و افراد خلاق و نوآور خبر داد.
جولائی عنوان کرد: تسهیلات به بخش های مختلف تقسیم می شود که ۲۰ درصد اعتبار تفاهم نامه در اختیار کارگروه ملی برای اختصاص به طرح های ویژه و برنامه های مصوب طرفین در نظر گرفته خواهد شد.
وی افزود: حداکثر اعتبار ابلاغی برای طرح های مرتبط با حوزه ورزش 20 درصد بوده و همچنین طرح هایی که مجریان آن در سنی بالاتر از 29 سال قرار دارند، امکان پذیر است و تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر 15 درصد از کل اعتبارات تفاهم نامه را شامل می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خاطر نشان کرد: دوره باز پرداخت اقساط برای طرح های راه اندازی با احتساب مراحل تنفس 60 ماه، طرح های تجهیز، نوسازی و تکمیل 36 ماه و برای طرح های سرمایه گردش حداکثر 12 ماه خواهد بود.
حامد جولائی گفت: موضوع های مورد حمایت در بخش های صنایع دستی و گردشگری، فناوری اطلاعات و فناوری(فضای مجازی)، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و گلخانه هایی با مقیاس کوچک، کفش و پوشاک، صنایع خلاق( اسباب بازی، چاپ و نشر، گرافیک، طراحی محصولات، تبلیغات و بازاریابی، موسیقی و هنرهای نمایشی، معماری و گیاهان دارویی)، طرح های حوزه توسعه صنعت بسته بندی و توسعه واحد بارانداز با هدف ایجاد شبکه فروش محصولات تولیدی روستاها می باشد.
این مقام مسئول به شرایط افراد دریافت تسهیلات اشاره کرد و یادآور شد: شخص بومی، رعایت بازه سنی 18 تا 29 سال(به استثنای مراکز و دفاتر مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده،سمن های اشتغالزایی آسیب های اجتماعی، اعضای فعال سازمان های مردم نهاد دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان، طرح های کارآفرینی و خلاق جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی، تعاونی ها، شرکت های سهامی خاص با مدیریت جوانان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی افزود: طرح های ارائه شده پائین تر از ۵۰ میلیون تومان در کارگروه استانی تصویب خواهد شد و بالاتر از این مبلغ با تأیید وزارت ورزش و جوانان به طرح ها تسهیلات پرداخت می شود.  
جولائی در پایان عنوان کرد: افراد طبق موارد حمایتی می توانند از روز شنبه 19 خردادماه به مدت دو هفته موضوعات خود را به اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان واحد معاونت فرهنگی و امور جوانان تحویل دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: