• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

نماینده شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس:

جذب سرمایه در کردستان مهمترین وظیفه مسئولان است

نماینده شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: تحلیل های نادرست در فضای اطراف انجام می شود که مولد جریان های مخالف در جامعه است.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان؛ سید احسن علوی امروز در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به فضای سیاسی جامعه اظهار کرد: سیاسی بودن خوب است اما متاسفانه ما سیاست زده ایم؛ تحلیل های نادرست انجام می شود که مولد جریان های مخالف در جامعه است.
وی ادامه داد: این کار باعث فاصله گرفتن مردم و مسئولین شده است و عملا احساس امنیت را از افراد جامعه می گیرد.
علوی با بیان وضعیت نامناسب فضای کاری در کردستان تصریح کرد: احساس می کنیم اگر کاری انجام دهیم کارهایمان نمود پیدا نخواهد کرد  و متاسفانه فضای استان کردستان فضای کاری و مناسبی نیست.
نماینده مجلس افزود: وقتی به ادارات اجرایی مراجعه می کنیم رویکردی تنگ نظرانه دارند که این باعث اجرا نشدن قانون که مشکل اصلی استان است می شود. بعضی مواقع استان کردستان برخلاف همه استان های دیگر کشور عمل کرده است.
وی با اشاره به وام اشتغال زایی فراگیر که از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی اختصاص یافته است گفت: سه استان کشور در بحث یک میلیارد دلار وامی که برای اشتغال زایی از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده بود با همکاری توانستند مقداری از این مبلغ را جذب کنند که متاسفانه در استان کردستان هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
علوی بیان کرد: مهمترین وظیفه ما جذب سرمایه برای استان کردستان است.
نماینده شهرهای سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس با اشاره به کمبود ارز شدید در کشور اظهار کرد: 30 هزار میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است و کشور با کمبود شدید ارز دست و پنجه نرم می کند.
وی از مشکلات شدید اقتصادی در کشور خبر داد و افزود: تولید ناخالص داخلی ما تنها 300 میلیارد دلار است که نسبت به کشور آمریکا بسیار کمتر است پس ما نباید انتظار داشته باشیم شرکت های خارجی قید غرب را بزنند و در ایران سرمایه گزاری کنند در این برهه حساس نیاز داریم که واقع بین باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: