• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1492-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

استاد حوزه علمیه قم:

امام خمینی(ره) تربیت شده دنیای اخلاق و عرفان بودند/ حکومت‌های دیندار ماندگار هستند

یکی از علمای حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امام بعد از 1400 سال انقلاب سیاسی و دینی را ایجاد کردند که در دنیا نظیر نداشت، گفت: امام تربیت شده دنیای اخلاق، عرفان، فلسفه، فقه و تفسیر، حدیث و شعر بودند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الاسلام انصاری امروز یک شنبه(13 خرداد) در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در صحن قدیم مسجد جامع شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم دربردارنده همه اتفاقات از ابتدا تا انتهای خلقت است و نه فقط برای یک زمان خاص بلکه برای تمام اقوام و گروه‌های دارای اندیشه آسمانی و زمینی، سیاسی و اجتماعی و اخلاقی و رفتاری نازل شده است.

وی افزود: هیچ چیزی در در اندیشه انسان و در تاریخ بشر رخ نداده و نمی دهد مگر اینکه قرآن در مورد آن حرف برای گفتن دارد.

این استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: پیش از آنکه دیگران به عمق قرآن پی برند لازم است که ما مسلمانان در آن تدبر کنیم و در عمل به آن پایبند باشیم.

وی تصریح کرد: رمضان ماه قرآن، بصیرت و اندیشه در این کتاب بزرگ الهی است و قرآن فقط برای لب طاقچه خانه و یا داخل ماشین گذاشتن نیست.

حجت الاسلام انصاری با نگاهی به تاریخ جهان و حکومت‌هایی که حمکرانی کرده اند، گفت: دولت‌های مردمی دولت دینداری، عدالت و ایمان به خدا هستند و دولت پول بر ظلم و زور و تصاحب بنا نهاده شده است.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ انقلاب‌های فراوانی را در کشورهای مختلف داشته‌ایم که ماندگار نبوده‌اند و دلیل اصلی آن عدم ارتباط با خالق و بی دینی بوده است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هر حکومتی با دین خدا و ایمان به خدا در ارتباط نباشد پایدار نیست، ادامه داد: در حالی که رژیم پهلوی، ارتش و نیروی نظامی گسترده ای را داشت اما خداوند امام را فرستاد و ایشان بر دستگاه زور و ستم پیروز شدند.

وی با اشاره به اینکه امام بعد از 1400 سال انقلاب سیاسی و دینی را ایجاد کردند که در دنیا نظیر نداشت، گفت: امام تربیت شده دنیای اخلاق، عرفان، فلسفه، فقه و تفسیر، حدیث و شعر بودند.

حجت الاسلام انصاری به ایام هشت سال جنگ تحمیلی هم اشاره و بیان کرد: این انقلاب به سادگی به دست ما نرسیده است و چند ده هزار شهید برای آن داده ایم پس باید از آن به خوبی حراست کنیم.

وی اضافه کرد: جنگ دیروز جنگ نظامی بود اما امروز با جنگ نرم، ضد قرآن، ضد اخلاق و ماهواره‌ها روبرو هستیم.

این استاد حوزه علمیه قم خطاب یه مدیران و مسئولان حاضر در این مراسم گفت: صندلی‌هایی که شما بر آنها تکیه زده اید با خون فرزندان و پدرانمان ما ساخته شده است که اگر دیندار نباشید ماندگار نخواهید بود.

وی با بیان اینکه ایران امروز قلب تپنده دنیای اسلام است، خاطرنشان کرد: امروز تمام توجه دنیای سیاست و دین به سمت ایران است و اینکه ایران چه خط مشی از خودش نشان می‌دهد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: