• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5290-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان:

تجهیزات کاهنده مصرف آب در مساجد و مدارس کردستان نصب می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: این شرکت تجهیزات کاهنده مصرف آب را در بین مشترکان پرمصرف و همچنین مساجد و مدارس، توزیع و نصب می کند .

محمدحسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: این شرکت حدود چهار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات کاهنده مصرف آب هزینه کرده و آن را بین مشترکان عام المنفعه مانند مساجد، مدارس و برخی مشترکان پرمصرف شناسایی شده، توزیع می کند .

وی افزود: مشترکان پرمصرف خانگی و تجاری می توانند به صورت اقساطی این تجهیزات را خریداری کنند، اما این امکانات به صورت رایگان در اختیار مساجد و مدارس قرار می گیرد .

مدیرعامل آبفا کردستان عنوان کرد: این طرح بر اساس بند "ب" از ماده ۲ قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور که در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۹۵ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اجرا می شود .

وی ذکر کرد: کاهش مصرف آب با توجه به وضعیت منابع آبی از سیاست های وزارت نیرو و به تبع آن شرکت های آب و فاضلاب است، لذا آبفا کردستان به منظور فرهنگ سازی، اقدام به برگزاری جشنواره نخستین واژه، حمایت از حرکت سازمان های مردم نهاد فعال و اعزام تیم های ورزشی و مسابقات نقاشی میان دانش آموزان با شعار صرفه جویی در مصرف آب می کند .

محمدی تصریح کرد: اکنون میانگین مصرف آب شرب در کشور حدود دو برابر میانگین مصرف در جهان است و از این رو فرهنگ سازی در این زمینه ضرورتی دوچندان می طلبد .

مدیرعامل آبفا کردستان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰۰ درصد جامعه شهری استان کردستان از آب شرب لوله کشی بهره مند هستند و سالانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب شرب توسط شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان تولید و در شبکه توزیع می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: