• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3891-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج:

دولت به خواسته رانندگان به صورت ویژه رسیدگی کند

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج با اشاره با نارضایتی رانندگان کامیون و اعتراض آنها نسبت مشکلات صنفی خود، گفت: دولت باید به خواسته رانندگان به صورت ویژه رسیدگی کند و در این زمینه کمیته‌ای ویژه را تشکیل دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حامد رنجبر در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: اعتصاب رانندگان اثرات مفنی بر وضعیت اقتصادی کشور داشته اما تاکنون دولت اهتمام و تلاش جدی برای حل این مشکل نداشته است.

وی افزود: متاسفانه مابین انجمن‌ها و تشکل‌های زیرمجموعه اتاق بازرگانی، کانون صنفی رانندگان و دولت هم، هم افزایی برای حل این مشکل شکل نگرفته و استمرار این اعتراض‌ها موضوع را پیچیده‌تر کرده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی سنندج با اشاره به اینکه بی توجهی دولت و دستگاه‌های دولتی می‌تواند این موضوع را دردناک‌تر کند، عنوان کرد: برخی از کالاهای تولید شده فسادپذیر هستند و عدم جابجایی آنها خسارت زیادی را برای تولیدکنندگان ما به بار خواهد آورد.

وی ضمن انتقاد از عملکرد دولت در این زمینه، تصریح کرد: می بایست دولت جلسات هم اندیشی در این زمینه برگزار می‌کرد و یا کمیته ویژه ای را برای این کار تشکیل می داد تا موضوع را سرانجام مطلوبی برساند.

رنجبر گفت: این مسئله به آستانه دردناکی رسیده است و هر روز تولیدکنندگان این موضوع را به ما انعکاس می دهند که انتظار داریم وزارت راه و خود رئیس جمهور در این زمینه ورود پیدا کنند.

وی ذکر کرد: این مشکل تنها با افزایش 20 درصدی کرایه حل نخواهد شد چون مطالبات رانندگان فراتر از این است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی سنندج ادامه داد: از دولت می خواهیم که نگاه عمیق‌تر و جدی تری نسبت به این موضوع داشته باشد و نگذارد مسئله به شکلی پیش برود که فضا و بستر سوءاستفاده برای معاندان نظام شکل بگیرد.

وی در ادامه از عمکلرد اتاق بازرگانی ایران هم در این زمینه انتقاد کرد و گفت: اتاق ایران هم آنگونه که می بایست عمل نکرده و در این زمینه به صورت جدی ورود نکرده است.

رنجبر خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا دغدغه‌های صنفی رانندگان حل شود و شاهد توسعه این اعتصاب برای صنوف دیگر نباشیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: