• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5190-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

اجرای طرح هر کردستانی حامی یک کودک یتیم و محسنین

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: طرح هر کردستانی حامی یک نفر از کودکان یتیم و محسنین یکی از طرح‌هایی است که توسط کمیته امداد استان کردستان و با هدف کمک به این کودکان در حال اجراست .

محمد رسول شیخی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، ضمن ارائه گزارش برنامه‌های این نهاد به تشریح طرح اکرام ایتام و محسنین به‌عنوان یکی از برنامه‌های ویژه کمیته امداد پرداخت و اظهار کرد:هم‌اکنون هفت هزار کودک یتیم و نیازمند تحت حمایت این نهاد هستند.

وی افزود: از ۱۳ هزار حامی این کودکان، سه هزار و ۲۰۰ حامی از خیران این استان و بقیه هم خارج از استان زندگی می‌کنند .

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه ۳۸ نفر از حامیان این کودکان نیز در خارج از کشور زندگی می‌کنند، افزود: کمک حامیان خارج از مرزهای این استان بیان‌کننده این موضوع است که کمیته امداد جدا از ترویج کار خیر و سنت‌های حسنه الهی در جامعه، حامی یک پیام وحدت‌بخش بوده و نشان‌دهنده این است که بحث انسان دوستانه فراتر از نژاد، مذهب، زبان و فرهنگ است .

وی ادامه داد: با هدف استفاده از ظرفیت و افزایش کمک‌ها و حمایت‌های خیران استانی از کودکان یتیم و نیازمند «طرح هر کردستانی حامی یک کودک یتیم و محسنین» توسط کمیته امداد کردستان در حال اجراست و این نهاد از طریق این طرح آماده دریافت کمک‌های خیران این استان برای کودکان نیازمند است .

شیخی زاده عنوان کرد: کسانی که تمایل به مشارکت در این کار خیرخواهانه دارند می‌توانند از سه طریق مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir ، مراجعه به کلیه دفاتر کمیته امداد در سراسر این استان و یا با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۸۷ برای حمایت از کودکان یتیم و محسنین اعلام آمادگی کنند .

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه از روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا شهادت حضرت علی (ع) به‌عنوان هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام نام‌گذاری شده است، گفت: امید است که در این ایام شاهد افزایش کمک‌ها و مشارکت بیش‌ازپیش خیران در کمک به نیازمندان استان کردستان باشیم تا در این ماه مبارک بخشی از نیازهای اساسی این خانوارها تأمین شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: