• جمعه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

بورسیه 70 دانش آموز مستعد کردستانی توسط جامعه نیکوکاری ابرار

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: 70 دانش آموز مستعد در مناطق محروم استان توسط جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی بورسیه تحصیلی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سیدکمال حسینی ، شا مگاه پنج شنبه (10 خرداد) در جشن اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد جامعه نیکوکاری ابرار اظهار کرد: بخش خصوصی همواره وظیفه خود می‌داند که توجه ویژه ای به مسئولیت های اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در فعالیت های نیکوکارانه گام برداشته است.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد: در شرایطی که کشور به واسطه تحریم های اقتصادی با چالش های فراوانی روبروست بخش خصوصی نقش فعالانه و مهمی در رویارویی با این چالش ها برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش، رکن اساسی توسعه است، ادامه داد: اتاق بازرگانی در راستای آگاهی بخشی و تربیت انسان های بادانش گام برداشته و فعالیت های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.

حسینی تصریح کرد: در راستای این نقش آفرینی، اتاق بازرگانی سنندج در سال 96 در دو امر توانمندسازی مناطق روستایی محروم و حمایت و اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان مستعد با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار فعالیت‌هایی را انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 300 پرونده دانش آموزان مستعد در استان مورد بررسی قرار گرفت که در حال حاضر 70 نفر مشمول بورسیه شده و بورس تحصیلی به آنها اعطا می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان هم در ادامه اظهار کرد: یکی از بزرگترین ظرفیت های استان کردستان وجود دانش آموزان و دانشجویان مستعد است.

رشید قربانی گفت: دانش آموزان کردستانی در بسیاری از عرصه های علمی رتبه های برتر کشوری را کسب کرده اند که این نشان دهنده مستعد بودن این دانش اموزان است.

لازم به ذکر است؛ در این آیین استاندار کردستان هم 50 دانش آموز استان را تا پایان دوره تحصیلی آنها بورسیه کرد.

 

 

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: