• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2991-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد:

صدور کارت پیله وری برای 16 هزار و 784 خانوار کردستانی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: براساس اعلام فرمانداری های استان کردستان برای 23 هزار و 307 خانوار در شعاع 20 کیلومتری از مرزهای استان باید کارت پیله وری صادر شود که تاکنون برای 16 هزار و 784 خانوار صادر شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد دره وزمی، شا مگاه چهارشنبه (9 خرداد) در شورای مبادلات مرزی استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته 71 هزار و 696 خانوار کردستانی در شعاع 30 کیلومتری مرز، دارای کارت مرزنشینی و 54 هزار نفر هم عضو تعاونی مرزنشینی بودند.

وی افزود: در سال جاری 45 هزار و 716 خانوار دارای کارت مرزنشینی و 12 هزار خانوار فاقد کارت هستند که باید برای گرفتن آن اقدام کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ادامه با اشاره به کاهش مبادلات مرزی در کشور، عنوان کرد: این مسئله بررسی شده است و بناست که در هیات دولت تصمیمات خوبی در راستای رونق مبادلات مرزی گرفته شود که بخش عمده ای از مشکلات را رفع خواهد کرد.

وی با اشاره اینکه در این راستا میزان سرانه ارزی از 150 دلار به 180 دلار افزایش یافته است، ادامه داد: در صورت تصویب این طرح در هیات دولت، میزان سهمیه برنج  هر نفر عضو تعاونی از 25 کیلوگرم به 40 کیلوگرم و واردات کالا هم از 41 قلم به 49 قلم افزایش پیدا خواهد کرد.

دره وزمی تصریح کرد: همچنین برای اقلام خوارکی هم میزان معافیت ها از 70 درصد به 100 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه اعلام کرد: براساس اعلام فرمانداری های استان کردستان برای 23 هزار و 307 خانوار در شعاع 20 کیلومتری از مرزهای استان باید کارت پیله وری صادر شود که تاکنون برای 16 هزار و 784 خانوار کارت پیله‌وری صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه 77 هزار و 552 نفر در کردستان مشمول کارت مبادلات مرزی مرزنشینان شناسایی شده اند، گفت: حدود 72 درصد برای افراد مشمول شناسایی شده در سطح سه بازارچه مرزی استان کارت الکترونیکی صادر و فعال شده است.

 

 

 

 

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: