• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4790-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

طی سال گذشته به وقوع پیوست:

۶۰ مورد اقدام به خودکشی در بیجار

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت: در سال گذشته ۶۰ مورد اقدام به خودکشی داشته ایم که ۴ نفر آن ها به فوت تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، دکتر هوشنگ فولادی مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان، امروز اولین مجمع سلامت شهرستان بیجار گفت: بحث بهداشت و سلامت روان با اختلالات روانی کاملا متفاوت است. 
وی افزود: خودکشی ها یک نوع اختلال روانی محسوب می شود و صرفا به مسائل سلامت روان ربط داده نمی شود.
وی ادامه داد: کسی که در خانواده سابقه خودکشی را دارد نسبت به دیگران که این سابقه را نداشته اند بیشتر در معرض اقدام به خودکشی است و زمینه ژنتیکی و خانوادگی نیز تاثیر دارد ولی محیط نیز در شعله ور شدن به این نوع اقدامات موثر است.
فولادی ادامه داد: استان ما پنجمین استان شاد کشور است. و خوشبختانه شهرستان بیجار در زمینه آمار طلاق در استان در پایین جدول است.
وی همچنین اعلام کرد: آمار بیکاری در این شهرستان با آمار استانی برابری می کند.
علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در ادامه این جلسه گفت: سلامت مردم را باهیچ چیزی نمی توانیم معاوضه کنیم و در بحث سلامت مردم باید همه درگیر باشیم و کمک کنیم، انتظار نمی رود حتما متولیان حوزه بهداشت ۱۰۰ درصد به سلامت مردم  رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: متولیان حوزه بهداشت اعتقاد دارند ۲۵ تا ۳۰ درصد می توانند در سلامت مردم نقش داشته باشند و ۶۵ تا۷۰ درصد مابقی را از ادارات و ارگان های دیگر می توانند کمک بگیرند.
ورمقانی اظهار کرد: این جلسات و مباحث آخرین بحث سلامت و بهداشت نخواهد بود و به کرار جلساتی با کارشناسان برگزار خواهیم کرد.
وی ادامه داد: از کارشناسان انتظار می رود جلسات را کارشناسی بکنند و می توانند نقش زیادی را داشته باشند تا این جلسات به نتیجه برسد. 
فرماندار بیجار افزود: برای به نتیحه رسیدن باید جامعه هدف خود را در جلسات و همایش ها مشخص کنیم.

جعفری ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در این جلسه گفت: شعار مجمع سلامت بیجار در سال ۹۷ خود مراقبتی در بهداشت و درمان و ایجاد نشاط اجتماعی است و باید حول این محور قدم برداریم.
وی افزود: افسردگی در جهان ۹ الی ۱۰ درصد است ولی در ایران این میزان به ۱۲.۸ درصد رسیده است.
 وی ادامه داد: در شهرستان ۵۴۴ نفر شناسایی شده و تحت درمان هستند که این امار در استان ۶۱۱۳ نفر است و حدود ۹ درصد از امار استان مربوط به شهرستان بیجار می باشد.
جعفری در ادامه سخنان خود در این جلسه گفت: در سال گذشته آمار تعدادی که اقدام به خودکشی کرده اند ۶۰ نفر بوده و از این تعداد ۳۹ نفر مرد و ۲۱ نفر زن بوده است در میان این تعداد ۳۲ متاهل و مابقی مجرد هستند.
وی بیان کرد: از تعداد ۶۰ نفر اقدام به خودکشی در شهرستان ۱۵ مورد در روستا و ۴۵ مورد در شهر ها بوده است که متاسفانه ۳ مرد و یک زن منجر به فوت شده است 
وی اعلام کر: رنج سنی این افراد ۱۵ تا ۶۰ سال بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: