• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-797-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

ملاکم برای انتخاب فرماندار بیجار فقط توانا بودن در انجام امور است

استاندار کردستان گفت: برای زادگاهم و استانم هیچ معامله‌ای با هیچ‌کس نکرده و نمی‌کنم و ملاکم برای انتخاب فرماندار بیجار فقط توانا بودن در انجام امور است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان ، بهمن مرادنیا با حضور در شورای اداری شهرستان بیجار که با محوریت تکریم و معارفه فرماندار شهرستان بیجار برگزار شد ضمن قدردانی از زحمات آقای بیژن زندیه در دوران تصدی فرمانداری این شهرستان بیجار اظهار کرد: من برای زادگاهم و استانم هیچ معامله‌ای با هیچ‌کس نکرده و نمی‌کنم.

وی افزود: ملاکم برای انتخاب فرماندار بیجار فقط توانا بودن در انجام امور است.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه بحث فولاد تا روز آمدنم به استانداری کردستان یک کلاف سردرگم در استان بود بیان کرد: با توجه به مسائل پیش‌آمده و پیگیری شده، به این نتیجه رسیدیم که کارخانه زنجیره فولاد باید در دو شهر قروه و بیجار راه‌اندازی شود که تفاهم‌نامه هم در این باره امضاشده است .

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در بحث فولاد کردستان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در تاریخ کردستان خواهد بود .

مرادنیا گفت: در پایان ماه مبارک رمضان با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت مجتمع فولاد کردستان در ۳ شهر بیجار، سقز و قروه کلنگ زنی خواهد شد .

  وی با اعلام اینکه سد سیاه زاخ آب شرب ۹۰ روستا را در حوزه دیواندره و بیجار و همچنین آب شرب بیجار را تأمین می‌کند، خاطرنشان کرد: هزینه انتقال آب سد سیاه زاخ به بیجار ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است که با مشارکت ۲ بانک عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد .

در ادامه مراسم حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: با حضور فرماندار غیربومی در شهرستان بیجار مخالف بودم اما ازجمله دلایل موافقت با انتخاب فرماندار غیربومی در بیجار، توانایی آقای ورمقانی در کارها بوده است که پس از تحقیقات به این موضوع رسیدیم .

وی با اشاره به شایعات در مورد انتخاب فرماندار بیجار تصریح کرد: هیچ پیمانی با آقای مرادنیا و آقای ورمقانی جز کار کردن برای مردم و حل مشکلات شهرستان بیجار نبسته‌ایم .

بیژن زندیه، فرماندار سابق شهرستان بیجار نیز در ادامه این مراسم گفت : اگر تعامل و همدلی وجود داشته باشد خیلی از کارها انجام می‌شود و عدم همدلی و همراهی مهم‌ترین آفت برای پیشرفت شهرستان است .

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ۴۵ درصد مردم شهرستان بیجار از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند متأسفانه اقدامات اساسی در این زمینه صورت نگرفته است.

فرماندار سابق بیجار با اعلام اینکه بیجار بیش از ۳۵۰ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت دارد که تنها کمتر از هزار هکتار آن آبی است افزود: صداقت با مردم حمایت همه‌جانبه آن‌ها را به دنبال دارد، مردم نفاق و دورویی را نمی‌خواهند .

علی‌اکبر ورمقانی، فرماندار جدید شهرستان بیجار هم گفت: یکی از برنامه‌های شاخص بنده در شهرستان بیجار تکریم ارباب‌رجوع است.

وی اظهار کرد: به همه گروه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و... بها می‌دهیم و هیچ حوزه‌ای فاقد اعتبار نخواهد بود .

فرماندار جدید شهرستان بیجار تصریح کرد: انتقادپذیری را دوست دارم، مدیری که انتقادپذیر نباشد قطعاً مدیر ضعیفی است، اما انتقاد باید سازنده و منصفانه باشد .

وی ادامه داد: نه‌تنها در بیجار بلکه در تمام استان اگر بنشینیم و منتظر اعتبارات قطره‌چکانی عمرانی باشیم به توسعه بیجار و استان نخواهیم رسید و تنها راه نجات توجه ویژه به سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی است .

فرماندار جدید شهرستان بیجار خاطرنشان کرد: ما برای نیمه‌پر خدمات نظام جمهوری اسلامی سپاسگزار هستیم اما باهمدلی و همراهی همه باهم مطالبه گر نیمه‌خالی لیوان هستیم .

وی خاطرنشان کرد: موانعی که در شهرستان باشد باید حل شود و خنده‌دار است کاری در شهرستان شدنی باشد و ما بگوییم شدنی نیست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: