• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2990-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد:

آغاز عملیات مرحله نخست شستشوی درختان سطح شهر سنندج با صابون گیاهی

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: با هدف دفع آفات نباتی و جلوگیری از طغیان شته ها، مرحله نخست عملیات شستشوی درختان سطح شهر با صابون گیاهی پالیزین آغاز شد .

هه تاو فریدونی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفظ و نگهداری درختان از انواع آفات و کنترل بیماریهای گیاهی؛ درختان سطح شهر هر ساله در چند مرحله سم پاشی می شوند .

وی افزود: هر ساله در آستانه گرم شدن هوا شاهد طغیان شته ها هستیم که به منظور دفع آفات نباتی و جلوگیری از طغیان شته ها عملیات سمپاشی درختان سطح شهر اجرا می شود .

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز مرحله نخست شستشوی درختان سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: در این مرحله کلیه درختان معابر اصلی سطح شهر با صابون گیاهی پالیزین شستشو داده خواهد شد .

فریدونی تاکید کرد: استفاده از صابون پالیزین هیچگونه ضروری برای شهروندان نداشته و در صورت تردد شهروندان هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

وی افزود: امسال عملیات شستشوی درختان با دستگاه توربولاینرانجام می شود که مزیت استفاده از این دستگاه این است که کلیه تاج و تنه درختان را شستشو می دهد .

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: در صورت پایدار بودن شرایط جوی مرحله دوم شستشوی درختان به فاصله ده روز از انجام مرحله نخست اجرا خواهد شد .

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای دو مرحله شستشوی درختان سطح شهر بتوانیم آفات درختان را کنترل کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: